Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Lokalna przyroda piękna nawet w czasie pandemii

Komisja Ochrony Przyrody PTTK „Beskid Śląski” nie zapomniała o młodzieży, nawet w czasie pandemii. Przyroda jest piękna przez cały rok, jednak okres wiosenny i letni to czas, kiedy lokalne szlaki turystyczne zapierają dech w piersiach. W związku z tym nawet w czasie pandemii odbyło się kilka wycieczek dla dzieci i młodzieży, oczywiście dochowano zasad bezpieczeństwa

Okres wiosenny i letni sprzyja poznawaniu natury i wycieczkom ukazującym piękno Beskidu Śląskiego. Komisja Ochrony Przyrody PTTK „Beskid Śląski” wspierała akcje i pomagała w organizacji wycieczek.  Tak też stało się w przypadku ucznioów Szkoły Podstawowej nr 5 w Cieszynie. - Uczniowie klas drugich i trzecich najpierw wybrali się do Rezerwatu Przyrody „Kopce” w Cieszynie Marklowicach, wracając spory kawałek trasy pieszo do szkoły. Po kilkunastu dniach ponownie wybrali się w teren, tym razem do Brennej-Bukowej na ścieżkę przyrodniczą „Karkoszczonka”. Odpoczywaliśmy w schronisku w „Chacie Wuja”. Każdorazowo wyróżnieni brali udział w konkursach przyrodniczych, w których mogli popisać się znajomością mijanych na trasie atrakcji przyrodniczych. „Na Kopcach” zwyciężyła Agata Czakon przed Mają Wojtalą, Gosią Waszut i Oliwierem Tomaszewskim. Podczas drugiej wycieczki na pierwszym miejscu uplasowała się Nina Zatorska, przed Mają Łąkiewicz Weroniką Zdrojewską i Esterą Lucką. Miłym akcentem było wręczenie nauczycielce - Aleksandrze Juroszek, zdobytych odznak krajoznawczo -przyrodniczych. Nauczycielka od ponad 10 lat ściśle współpracuje z Komisją Ochrony Przyrody PTTK „Beskid Ślaski”, współorganizując wyprawy przyrodnicze oraz organizując wykonanie prac konkursowych i na rzecz obiektu przyrodniczego – wyjaśnił Jan Machała z PTTK.

To jednak nie koniec aktywności dzieci i młodzieży na lokalnych szlakach. Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Cieszynie pod okiem Renaty Wójcik-Hamery wybrali się na spacer przyrodniczy po cieszyńskich parkach, Główną atrakcją była aleja jesionowa przy ul. Sportowej i Góra Zamkowa gdzie można znaleźć wiele pomników przyrody. Z kolei czwartoklasiści z Koła Turystycznego „Krety” w Szkole Podstawowej w Ustroniu-Nierodzimiu wybrali się na ścieżkę przyrodniczą „Do Źródeł Borgońki”, w przysiółku Czarne Doły w Haźlachu. Komisja Ochrony Przyrody PTTK zapowiada, że to nie koniec działań, mających na celu promowanie lokalnego dziedzictwa przyrodniczego.

 

JŚ/ mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: