Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wiatr znów utrudnił życie mieszkańcom regionu

Po silnych wichurach z ubiegłego tygodnia, niedzielne podmuchy (16.02.2020) wydawały się słabe, jednak i tak utrudniły życie mieszkańcom Śląska Cieszyńskiego. Strażacy interweniowali wiele razy, najczęściej przyczyną wezwań były powalone drzewa, nie obyło się jednak także bez innych, poważniejszych zniszczeń.

W związku ze skutkami wiatru strażacy w niedzielę (16.02.2020) interweniowali kilkanaście razy. Większość działań miała związek z usuwaniem drzew, które często powalone na jezdnię, blokowały przejazd. Zgłoszenia wpływały z całego powiatu, jednak najczęściej ratownicy interweniowali w Cisownicy, Ustroniu, Goleszowie i Cieszynie. Kilka interwencji odnotowano również w poniedziałek (17.02.2020), te również miały związek z powalonymi drzewami.

Część dotyczyła uszkodzeń przewodów telekomunikacyjnych i energetycznych. Nie obyło się bez poważniejszych działań, tak jak w przypadku drzewa, które powalone na linię energetyczną zaczęło płonąć. Do zdarzenia doszło w niedzielę przed 20-tą w Ustroniu na ulicy Turystycznej – drzewo złamało się na linię średniego napięcia. W wyniku zwarcia doszło do pożaru gałęzi. Na miejsce przybyło pogotowie energetyczne, które odłączyło zasilanie. Ogień został ugaszony a drzewo usunięte – wyjaśnił st. kpt. Michał Pokrzywa, Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP.

W niedzielę, przed godziną 9 rano, strażacy udali się do Ustronia na ulicę Wantuły. Tam podmuch wiatru uszkodził ogrodzenie, które blokowało przejazd na drodze osiedlowej. Ratownicy usunęli zagrożenie. Tego samego dnia w Cieszynie na ulicy Śnieżnej strażacy usunęli blachę, zwisającą z dachu budynku. Dwa pozostałe płaty dla bezpieczeństwa również zostały zebrane i zabezpieczone na strychu domu.

źródło: ox.pl
dodał: JS

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: