Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Interwencje strażaków w powiecie

Oprócz usuwania skutków silnych wiatrów, o czym informowaliśmy dziś (17.02.2020) na naszych łamach, zmagają się z miejscowymi zagrożeniami, takimi jak wypadki drogowe, czy pożary sadzy w kominie. Nie inaczej było w niedzielę i poniedziałek (16 i 17 lutego 2020 roku).

Do pierwszego ze zdarzeń doszło w niedzielę (16.02.2020) w Wiśle na ulicy Kiczerowskiej. O 18:38 strażacy udali się do jednego z tamtejszych budynków, w którym doszło do pożaru sadzy w przewodzie kominowym – na miejscu podjęto standardowe działania, polegające na wygaszeniu w piecu, podania proszku gaśniczego, wyczyszczeniu komina i wyniesieniu sadzy poza budynek. Następnie sprawdzono pomieszczenia pod kątem obecności tlenku węgla, nie stwierdzono zagrożenia – wyjaśnił st. kpt. Michał Pokrzywa, Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP.

Do kolejnego  doszło już w poniedziałek (17.02.2020) ok. godziny 10. W Kończycach Wielkich na ulicy Katowickiej (DW938) doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Jeden z nich wypadł z drogi i przewrócił się na bok. Pojazdami podróżowali tylko kierowcy, zostali przebadani przez Zespół Ratownictwa Medycznego, jednak nie było konieczności przewiezienia ich do szpitala. Na czas trwania działań służb, wprowadzono ruch wahadłowy. Poza kierowaniem ruchem strażacy zakręcili butlę z gazem w jednym pojeździe i odłączyli instalację elektryczną w samochodach, następnie postawili przewrócony na koła. Na tym działania zakończono.

O 10:34 ratownicy udali się do Ustronia na ulicę 3 Maja, gdzie zgodzie z treścią zgłoszenia, miało dojść do pożaru garażu. Na miejscu okazało się, że faktycznie, doszło do pożaru, jednak pali się pojazd, znajdujący się w garażu. Odłączono dopływ prądu, a następnie ratownicy wyposażeni w aparaty ochronne dróg oddechowych weszli do środka i podali jeden prąd wody w natarciu, co doprowadziło do ugaszenia ognia.

O działaniach strażaków w związku z usuwaniem skutków wiatru informowaliśmy tutaj.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: