PŚ w Oslo: Żyła wygrywa zawody Oslo-Holmenkollem!

Po pierwszej serii  Stoch wylądował na 132. metrze. Wprawdzie nie miał najlepszych warunków do skoku ale uzyskał rewelacyjne noty i po pierwszej serii zajmował drugie miejsce. Ku radości kibiców, tuż za Stochem po pierwszej serii uplasował się kolejny z Polak - Piotr Żyła. Zawodnik KS Wisła Ustronianka w dobrych warunkach poszybował  aż  na 135,5 metra. Ta odległość i świetne noty (otrzymał nawet „20”) dały Polakowi trzecie miejsce. Przed biało-czerwonymi był tylko Słoweniec Robert Kranjec (134 metry)

Druga seria i kiedy na belce siada Piotrek Żyła emocje sięgają zenitu, nasz skoczek nie zawodzi i skacze 133,5 metra a to jak się okazuje pozwala mu wygrać konkurs! Żyła zajął pierwsze miejsce ex aequo ze Schlierenzauerem. Za nimi znalazł się lider po pierwszej serii Robert Kranjec. Niestety, tuż za podium konkurs zakończył Kamil Stoch, który w drugiej serii z obniżonej belki skoczył niestety tylko 121 metrów

Dla porządku dodajmy,  że jedenastą pozycję zajął Maciej Kot, a Dawid Kubacki był dwudziesty.

Klub KS wisła Ustronianka ma dzisiaj niejeden powód do radości. Piłkarze Wisły Ustronianki po raz trzeci z rzędu triumfowali w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Skoczów. W rozegranym dzisiaj finale w Kaczycach, podopieczni Mirosława Szymury pokonali miejscowy GKS Morcinek 3:2 (3:0). Więcej szczegółów na ten temat już wkrótce...