Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Rusza Festiwal Nauki

Mówią, że to co wiemy jest kroplą, czego nie wiemy to ocean. W Cieszynie rusza Festiwal Nauki, podczas którego będzie można poszerzyć swoją wiedzę i dotknąć naukowej tajemnicy.

 

Piąty już Festiwal Nauki, organizowany jest przez Wydział Zamiejscowy Wyższej Szkoły Biznesu w Cieszynie.  W dniach 19 – 21 marca 2013r. to właśnie nauka będzie królować w Cieszynie. – Zamierzeniem organizatorów jest, aby nauka nie była postrzegana jako hermetyczna, niedostępna i niezrozumiała – zapewnia Zdzisława Dacko – Pikiewicz, Rektor WSB. – Festiwal Nauki to pewnego rodzaju „pigułka edukacyjna”, dzięki której w krótkim czasie można wysłuchać ciekawych wykładów– twierdzi Mieczysław Szczurek, Burmistrz Miasta Cieszyn.
 
V Festiwal Nauki zainauguruje wykład dr inż. Łukasza Wróblewskiego pt. „Średniowieczny komputer, czyli budowa i zastosowanie astrolabium oraz innych instrumentów astronawigacyjnych”. Ponadto będzie można na żywo zobaczyć tajemnicę nauki. Będzie prelekcja na temat dźwięków dalekiego wschodu, dowiedzieć się jak zbudować własnego robota, jak udzielić pierwszej pomocy podczas wypadków sportowych. Ponadto uczestnikom V Festiwalu Nauki zostanie przekazana recepta na to, by czuć się szczęśliwym i odnosić mnóstwo sukcesów. 
 
Podczas festiwalu nauki odbędzie się również turniej piłki nożnej halowej. A to wszystko w siedzibie WSB w Cieszynie. ZOBACZ PROGRAM
 
Honorowy Patronat nad Festiwalem sprawują: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Polska Akademia Nauk, Polska Akademia Umiejętności, Marszałek Województwa Śląskiego oraz Starosta Powiatu Cieszyńskiego. Patronat medialny nad imprezą sprawuje Portal Śląska Cieszyńskiego OX.PL.
 
KOD
źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: