Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Weekendowe interwencje PSP

Strażacy z powiatu Cieszyńskiego jak zwykle mieli pracowity weekend. Sobotę (27.04.2019) spokojnie można nazwać dniem neutralizacji plam na drogach, gdyż strażacy interweniowali w związku z tym trzykrotnie. W niedzielę (28.04.2019) interwencje były już zdecydowanie bardziej zróżnicowane.

Do pierwszej interwencji w sobotę (27.04.2019) strażacy zostali wezwani o godzinie 10:33. W Górkach Wielkich na ulicy Bielskiej ciągnęła się nieduża plama oleju. Substancja znajdująca się na jezdni została zneutralizowana. Podobne zdarzenie miało miejsce o godzinie 16:04 w Mnichu. Tam na ulicy Cieszyńskiej neutralizowano kolejną plamę. Ostatnia tego dnia interwencja to zdarzenie z Koniakowa, przysiółek Fibaczka, gdzie o 17:53 również zgłoszono plamę oleju.

W niedzielę (28.04.2019) strażacy rozpoczęli od interwencji w mieszkaniu w Pogórzu. Zgłoszenie dotyczyło osoby wymagającej pomocy w budynku przy ulicy Śnieżnej – strażacy wchodząc do budynku jednorodzinnego stwierdzili, że drzwi są otwarte. Zadaniem ratowników było sprawdzenie, czy w środku jest osoba poszkodowana. Po wejściu ratownicy zastali zdziwionego właściciela mieszkania. Właściciel mieszkania nie wymagał hospitalizacji, co potwierdził wezwany na miejsce zespół ratownictwa medycznego – wyjaśnił st.kpt. Michał Pokrzywa, Rzecznik Prasowy cieszyńskiej PSP.

Kolejna interwencja miała miejsce o godzinie 2:14. Strażacy otrzymali wezwanie z ulicy Cienciały w Cieszynie. Mężczyzna, który wymagał pomocy, idąc chodnikiem, potknął się i stoczył na płot, w którym zaklinowała mu się noga. Strażacy uwolnili mężczyznę.

O 14:36 w Wiśle na ulicy Czarne stwierdzono powalone drzewo. Zostało pocięte przez strażaków i usunięte na pobocze.

Ostatnia tego dnia interwencja miała miejsce w Harbutowicach na ulicy Rzemieślniczej. O godzinie 22:40 strażacy pojawili się w budynku, którego dotyczyło zgłoszenie. W tym samym momencie na miejsce dotarły karetki pogotowia. Zgłoszenie dotyczyło możliwości podtrucia tlenkiem węgla. Strażacy sprawdzili budynek pod kątem obecności czadu. Nie stwierdzono zagrożenia.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: