Weekend z promilami i kradzieżami

Zatrzymanie dwóch kierowców prowadzących pojazdy w stanie nietrzeźwości, jeden wypadek samochodowy i kilka kradzieży - tak w skrócie można podsumować weekend w powiecie cieszyńskim.

Do wypadku drogowego doszło w Cieszynie na ul. Granicznej w sobotę o godz. 1.33. Ciągnik siodłowy marki mercedes najechał na tył forda, którym kierował 45-latek, mieszkaniec powiatu białostockiego. –  W wyniku tego zdarzenia ranne zostały pasażerki forda. 18-latka miała złamane ramię, 55-latka żebra – mówi nadkom. Wojciech Maciejczyk, zastępca oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie. Kierowcy byli trzeźwi.


Tego samego dnia o godz. 21.00 w Ogrodzonej doszło do zatrzymania 24-letniego mieszkańca tej miejscowości. – Kierował on samochodem w stanie nietrzeźwości – wykazano 1,44 promila w wydychanym powietrzu – relacjonuje nadkom. Wojciech Maciejczyk. Prawa jazdy pozbył się też 26-latek z Cieszyna. Spowodował on kolizję drogową, kiedy w jego organizmie buzowało 1,83 promila.


W weekend doszło tez do kilku kradzieży. W Ustroniu na ul. Szpitalnej włamano się do kiosku, skąd skradziono 300zł. W Wiśle nieznany sprawca z maszyny zręcznościowej ukradł komórkę, zegarek i perfumy o wartości 1000zł. W Cieszynie z warsztatu skradziono laptopa, myszkę i przenośną stację dysków.


Policjanci z Wisły zatrzymali 54-latka bez stałego zameldowania, który ukradł portfel z dokumentami i gotówką – 60zł. Na ul. Chłodnej w Cieszynie doszło do zatrzymania 26-latki. Kobieta z jednego z mieszkań ukradła laptopa i telefon komórkowy. Z kolei w niedzielę w nocy policjanci z Zebrzydowic na terenie gminy, zabezpieczyli skradziony niedawno traktor, który należał do mieszkańca Petrovic. Prowadzone są czynności w tej sprawie.


Zebrała Dorota Kochman
 

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją