Wąsek i Pilch w czołowej "10"

W fińskiej Ruce zainaugurowano „drugoligowe” zmagania w skokach narciarskich – Puchar Kontynentalny. W piątkowym konkursie najlepszy z Polaków był Paweł Wąsek (na zdj.), który zajął 8. miejsce.

Polacy pierwszy konkurs Pucharu Kontynentalnego zaliczą do udanych - w czołowej "10" uplasowali się Paweł Wąsek (8.), Tomasz Pilch (9.) oraz Maciej Kot (10.). Pucharowe punkty wywalczył również Jakub Wolny, który był 18. Do drugiej serii nie awansował jedynie Stefan Hula.

Zwycięzcą piątkowego konkursu a zarazem liderem klasyfikacji generalnej cyklu został Stefan Rainer. Austriak wyprzedził swojego reprezentacyjnego kolegę - Jana Hoerla - a na najniższym stopniu podium stanął Bendik Jakobsen Heggli z Norwegii.

Oficjalne wyniki piątkowego konkursu Pucharu Kontynentalnego

Skoczków czekają jeszcze dwa konkursy w Finlandii, a ci mają o co walczyć podczas zmagań na Rukatunturi, ponieważ rezultaty z konkursów zadecydują o dodatkowych miejscach startowych podczas 69. Turnieju Czterech Skoczni, który rozpocznie się 28 grudnia.