Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Warto zostać wolontariuszem

Chcesz zostać wolontariuszem? Zgłoś się 10 października do Centrum Wolontariatu Stowarzyszenia Pomocy Wzajemnej ''Być Razem'' w Cieszynie. - Warto pamiętać, że wolontariat to nie tylko pomaganie, czyli dawanie czegoś z siebie, ale też pozyskiwanie: kompetencji, umiejętności, wiedzy...- podkreśla Izabela Kraszewska.

Już 10 października w Centrum Wolontariatu odbędzie się spotkanie dla osób, które  chciałyby podjąć się pomocy w nauce dzieciom i młodzieży, zaangażować w program „Starszy Brat – Starsza Siostra”, a także dla osób, które chciałyby poprowadzić w Stowarzyszeniu warsztaty bębniarskie lub teatralne.

Stowarzyszenie Pomocy Wzajemnej „Być Razem" od początku swojej działalności korzysta z pomocy wolontariuszy. Do tej pory z Centrum Wolontariatu współpracowało blisko 1000 osób. Chętni do pomocy angażowali się w przeróżne programy, najczęściej jednak pomagając dzieciom i osobom starszym. Ich wsparcie było również widoczne w innych ośrodkach prowadzonych przez Stowarzyszenie. Wolontariuszy nie zabrakło także w Domu Matki i Dziecka „Słonecznik" oraz w Hostelu dla Kobiet i Dzieci „Przeciw Przemocy - Wyrównać Szanse".

- Obecnie poszukujemy osób, które chciałyby podjąć się pomocy w nauce dzieciom i młodzieży, zaangażować w program „Starszy Brat – Starsza Siostra”, a także osób, które chciałyby poprowadzić w Stowarzyszeniu warsztaty bębniarskie lub teatralne – apeluje Izabela Kraszewska z Centrum Wolontariatu Stowarzyszenia Pomocy Wzajemnej "Być Razem" – Naszym wolontariuszom oferujemy profesjonalne wsparcie w postaci szkoleń przygotowujących do pracy oraz indywidualnych konsultacji z psychologiem lub pedagogiem, na których można omówić problemy pojawiające się w pracy z podopiecznymi.

Wszystkie osoby zainteresowane podjęciem pracy wolontariackiej, Centrum Wolontariatu zaprasza na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 10 października o godz. 17.30.

Dlaczego warto ? - Wolontariat, zgodnie z definicją jest „dobrowolną, bezpłatną i świadomą pracą na rzecz innych”. Warto jednak pamiętać, że wolontariat to nie tylko pomaganie, czyli dawanie czegoś z siebie, ale też pozyskiwanie: kompetencji, umiejętności, wiedzy, a posiadanie doświadczenia w pracy wolontariackiej jest mile widziane przez uczelnie i przyszłych pracodawców – dodaje pani Izabela.

10 października, godzina 17.30, Centrum Wolontariatu, ul. Przykopa 4, Cieszyn (wejście od podwórza)

 

Barbara Stelmach-Kubaszczyk

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: