Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Warto zostać wolontariuszem

Chcesz zostać wolontariuszem? Zgłoś się 10 października do Centrum Wolontariatu Stowarzyszenia Pomocy Wzajemnej ''Być Razem'' w Cieszynie. - Warto pamiętać, że wolontariat to nie tylko pomaganie, czyli dawanie czegoś z siebie, ale też pozyskiwanie: kompetencji, umiejętności, wiedzy...- podkreśla Izabela Kraszewska.

Już 10 października w Centrum Wolontariatu odbędzie się spotkanie dla osób, które  chciałyby podjąć się pomocy w nauce dzieciom i młodzieży, zaangażować w program „Starszy Brat – Starsza Siostra”, a także dla osób, które chciałyby poprowadzić w Stowarzyszeniu warsztaty bębniarskie lub teatralne.

Stowarzyszenie Pomocy Wzajemnej „Być Razem" od początku swojej działalności korzysta z pomocy wolontariuszy. Do tej pory z Centrum Wolontariatu współpracowało blisko 1000 osób. Chętni do pomocy angażowali się w przeróżne programy, najczęściej jednak pomagając dzieciom i osobom starszym. Ich wsparcie było również widoczne w innych ośrodkach prowadzonych przez Stowarzyszenie. Wolontariuszy nie zabrakło także w Domu Matki i Dziecka „Słonecznik" oraz w Hostelu dla Kobiet i Dzieci „Przeciw Przemocy - Wyrównać Szanse".

- Obecnie poszukujemy osób, które chciałyby podjąć się pomocy w nauce dzieciom i młodzieży, zaangażować w program „Starszy Brat – Starsza Siostra”, a także osób, które chciałyby poprowadzić w Stowarzyszeniu warsztaty bębniarskie lub teatralne – apeluje Izabela Kraszewska z Centrum Wolontariatu Stowarzyszenia Pomocy Wzajemnej "Być Razem" – Naszym wolontariuszom oferujemy profesjonalne wsparcie w postaci szkoleń przygotowujących do pracy oraz indywidualnych konsultacji z psychologiem lub pedagogiem, na których można omówić problemy pojawiające się w pracy z podopiecznymi.

Wszystkie osoby zainteresowane podjęciem pracy wolontariackiej, Centrum Wolontariatu zaprasza na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 10 października o godz. 17.30.

Dlaczego warto ? - Wolontariat, zgodnie z definicją jest „dobrowolną, bezpłatną i świadomą pracą na rzecz innych”. Warto jednak pamiętać, że wolontariat to nie tylko pomaganie, czyli dawanie czegoś z siebie, ale też pozyskiwanie: kompetencji, umiejętności, wiedzy, a posiadanie doświadczenia w pracy wolontariackiej jest mile widziane przez uczelnie i przyszłych pracodawców – dodaje pani Izabela.

10 października, godzina 17.30, Centrum Wolontariatu, ul. Przykopa 4, Cieszyn (wejście od podwórza)

 

Barbara Stelmach-Kubaszczyk

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: