Warsztaty świec żelowych

W piątek (20.04) na terenie Osiedlowego Centrum Kultury i Rekreacji, działającego przy Spółdzielni Mieszkaniowej ''Cieszynianka'' odbyły się warsztaty dla rodziców z dziećmi, których tematem było tworzenie świec żelowych. W czasie trwania wydarzenia każdy mógł przygotować własną, kolorową i zawierającą wiele dodatków świeczkę.

- Świeczki, które tutaj wykonujemy, są przygotowane zgodnie z upodobaniami uczestników zajęć. Należy puścić wodzę kreatywności i przy wykorzystaniu różnokolorowych żwirków oraz dodatków stworzyć własną kompozycję, która następnie zostanie zalana specjalnym żelem i będzie mogła zostać wykorzystana, jako świeczka – tłumaczyła w trakcie trwania zajęć prowadząca.

Dzieci pod czujnym okiem rodziców eksperymentowały z wieloma wzorami oraz kolorami. Ważne było, aby zawartość żwirku w świeczce nie przekroczyła połowy jej objętości, gdyż wtedy nie zostałoby zbyt wiele miejsca dla żelu i czas palenia świeczki byłby krótki. Żwirki, używane do tworzenia świeczek były klasycznymi żwirkami kolorowymi, stosowanymi na przykład do tworzenia ozdób i stroików, z kolei żel został zakupiony w jednym ze sklepów z tego typu akcesoriami.

Żel, aby wypełnił świeczkę musi zostać stopiony. Podczas tego procesu można dodać do niego dowolny barwnik, w związku z czym nie ma ograniczeń kolorystycznych w czasie tworzenia własnego dzieła. Do świeczki można dodać na przykład kolorowe szkiełka, bądź inne ozdobniki (ważne jednak, aby nie były one łatwopalne). Przed rozpoczęciem przygotowania własnej świeczki do szklanego pojemnika należy dodać knot, aby sięgał on dna i aby świeczka mogła zostać wykorzystana w 100%.

 


źródło: ox.pl
dodał: JS

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją