Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Warsztaty filmu dla dzieci

W ramach „Lata w mieście“ Cieszyński Ośrodek Kultury Dom Narodowy przygotował warsztaty filmu animowanego przeznaczone dla dzieci, które wakacje spędzają w miejscu zamieszkania.

„Nie tylko Disney, nie tylko Shrek“ - warsztaty filmu animowanego, które poprowadził Tomasz Gruszczyk licznie przyciągnęły najmłodszych mieszkańców Cieszyna.  Dzieci uczestnicząc w spotkaniu miały okazję zobaczyć z bliska w jaki sposób powstaje film i ile ciężkiej i żmudnej pracy trzeba włożyć, żeby powstał.

- Chciałbym, żeby ludzie tacy jak wy, poznawali coraz głębiej kulturę,w której przecież nieustannie się poruszamy. Oglądając telewizję , słuchając radia, chodząc do kina stajemy się jej konsumentami  - podkreślił prowadzący warsztaty, dodając - Kultura ma mnóstwo twarzy i  dotyczy różnych zjawisk. Dzisiaj będziemy się zajmować filmem animowanym.  Chciałbym żebyście poznali czym był i jest film animowany, a kiedy już będziecie to wiedzieć zajmiemy się jego tworzeniem i zrobimy krótką animację.

Uczestnicy warsztatów naukę rozpoczęli skupiając się na podstawach i historii filmu. Wykazali się imponującą wiedzą i ogromnym zaangażowaniem, nic dziwnego w końcu nie często tworzy się swój własny film.

(bsk)


 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: