Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Bytom partnerem Cieszyna

Cieszyńscy wolontariusze z Festiwalu Kultury Freestylowej i Ekstremalnej znanego jako Freestyle City Festival wyruszają w ostatnią akcję promującą Cieszyn.

- Już 24 lipca wyruszamy naszymi freestylowymi furami, w koszulkach festiwalu na akcję zwaną Miejska Dżungla w Bytomiu. Zapraszamy naszych sympatyków we wspólną podróż. Jak będzie nas więcej podstawimy busa. – Zaprasza Justyna Winkowska z zarządu wolontariatu, prowadząca grupę „Promotorek”. Miejska Dżungla to impreza wspierająca Freestyle City Festiwal i jest organizowana przez Silesian Banquet Union, Bytomskie Centrum Kultury oraz MOSiR. Bytomscy sympatycy cieszyńskiego festiwalu zapraszają do parku miejskiego, gdzie na terenie skate parku odbędzie się wieczorny pokaz zwany: Best trick of the night. W wieczornej scenerii będzie można zobaczyć wolne przejazdy najlepszych deskorolkarzy, a w finale wieczoru rozegrany zostanie konkurs na najlepszy deskorolkowy trick, wszystkiemu towarzyszyć będzie oprawa muzyczna śląskich artystów. Z pewnością muzyczną kulminacją wieczoru będzie występ duetu śląskich junglistów Hajer Boss.
Na terenie skate parku będzie również można podziwiać wystawę podświetlonych prac street art'owych artystów związanych ze stowarzyszeniem Kuklok oraz rezultat działań lokalnych graficiarzy reprezentujących grupę Rebel Art. - Ludzie mający wspólne pasje i tak zwane „zajawki” potrafią rozmawiać tym samym językiem. Dlatego cieszymy się, że możemy dołożyć naszą muzyczno - sportową cegiełkę do tej cieszyńskiej imprezy. – podkreśla dj Kabak z grupy Hajer Boss.
Organizatorzy Festiwalu odwiedzali wcześniej Warszawę, Wrocław, Katowice, Ustroń oraz bałtycką plażę w Jarosławcu. - Sport, kultura i muzyka oraz kreatywność to cechy uniwersalne. Poprzez nasze działania chcemy dać sygnał, że zarówno w Cieszynie, jak i w innych miastach na Śląsku jest w ludziach wiele pozytywnej energii, którą chcemy wspierać i promować. – Podkreśla Michał Paluch, odpowiedzialny za promocję cieszyńskiego Festiwalu.

Wszystkie aktualne wiadomości na temat bytomskiego eventu można na bieżąco śledzić poprzez portal społecznościowy Facebook, gdzie zarówno w profilu Hajer Boss, jak i Freestyle City Festival znajdziemy więcej informacji na temat freestylowych wydarzeń.
 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: