Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Warsztaty dla rodziców i dzieci

Jesteś rodzicem, masz dziecko w wieku do 3 lat ? Weź udział w II cyklu warsztatów. Do udziału zachęca Stowarzyszenie Pomocy Wzajemnej ''Być Razem'' w Cieszynie.

Stowarzyszenie Pomocy Wzajemnej „Być Razem” w Cieszynie zachęca rodziców z małymi dziećmi do udziału w II cyklu warsztatów. Jeśli chcesz poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności skorzystaj z propozycji.

Jeszcze we wrześniu ruszy II cykl warsztatów, którego adresatami są rodzice i dzieci do lat 3. - Warsztaty realizowane będą w okresie od września do listopada 2012r. w Domu Matki i Dziecka „Słonecznik”, w formie 8 dwugodzinnych spotkań – wyjaśnia  Anna Wąsik kierownik placówki - W trakcie zajęć rodzice będą mogli wzmocnić swoje umiejętności i wiedzę w zakresie prawidłowej pielęgnacji i żywienia małego dziecka, wspomagania jego rozwoju psychoruchowego oraz radzenia sobie z trudnościami wychowawczymi. Warsztaty realizowane są w ramach projektu „Rodzina pod życzliwym dachem” – program wspierania rodzin wychowujących małe dzieci.

Program spotkań obejmie między innymi zajęcia z Joanną Kozłowską rehabilitantem i specjalistą wczesnego wspomagania rozwoju dzieci (14 września, godz. 16.00 – 18.00). Nie zabraknie również rozmów z Bożeną Kropką – dietetykiem (21 września, godz. 17.00 – 19.00) i z Leokadią Gawlas – położną (28 września, godz. 16.00 – 18.00). W listopadzie rodzice będą mięli okazję spotkać się z Joanną Balą – psychologiem dziecięcym. Zajęcia poprowadzi również psycholog i psychoterapeuta Anna Wąsik – kierownik Domu Matki i Dziecka „Słonecznik”  oraz Hostelu dla kobiet i dzieci "Przeciw Przemocy - Wyrównać Szanse" .

Spotkaniom zorganizowanym zmyślą o rodzicach i dzieciach towarzyszył będzie temat  „Mamo, tato, ja się bojooojęęę! – czyli jak wspomagać dziecko w radzeniu sobie z lękiem”.

- Udział w zajęciach jest bezpłatny. Zapewniamy opiekę nad dziećmi. Informacje i zapisy  odbywają się pod numerem telefonu 33 858 02 82 lub osobiście w Domu Matki i Dziecka „Słonecznik” – zapraszamy – zachęca do udziału A. Wąsik.

 

Barbara Stelmach-Kubaszczyk

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: