Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wampiry na uniwersytecie

To będzie już trzecia edycja 'Wampiriady' na cieszyńskich wydziałach Uniwersytetu Śląskiego. W najbliższa środę studenci promować będą akcje honorowego oddawani krwi. Przy okazji będzie wiele dobrej muzyki.
Promowanie honorowego dawstwa krwi i szpiku kostnego – taki cel stawiają sobie od kilku lat studenci. Ich ogólnopolska akcja przybrała nazwę ‘Wampiriady’. W Cieszynie już trzeci raz odbędzie się ta impreza. W najbliższą środę przed budynek uniwersytetu zajedzie ambulans z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Katowic.
Ale to także promocja zdrowego trybu życia i aktywności fizycznej – przekonuje Iwona Stroka, uczelniany koordynator akcji. W Cieszynie ‘Wampiriada’ się przyjęła, z edycji na edycję przybywa dawców. Tym razem do akcji włączy się również wydział artystyczny.
 
Oddawanie krwi to jedno, ale będą również akcje towarzyszące. Będziemy mieli pokaz ratownictwa, ale też coś, co zainteresuje panie – nasi sponsorzy ufundowali pokaz makijażu. – dodaje Stroka.
 
 
 
Makijaże się przydadzą, bo wieczorem w klubie Panopticum kolejna edycja pojedynku rocka. Pięć zespołów będzie rywalizowało o tytuł najlepszej grupy. Rock, punk i metal – to te klimaty – dodaje Stroka. Gwiazdą wieczoru będzie występ zespołu ‘Zabili mi żółwia’.
 
 
 
Będzie też loteria fantowa z ciekawymi gadżetami. Część z nich ufundował m.in. Kajetan Kajetanowicz.
 
 
Akcja Wampiriada w najbliższą środę od 9 - 15 na terenie Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. ‘Pojedynek rocka’ od godziny 19.30 w Klubie studenckim Panopticum.
 
Zobacz jak wyglądała ubiegłoroczna akcja – Wysysali krew ze studentów  
 
Imprezie patronuje Portal OX.pl
 
Jan Bacza
źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: