Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Walka w ostatniej kwarcie

Koszykówka: KŚ AZS Katowice przegrywa z KS MOSiR Cieszyn - 78:91 (10:21, 24:30, 17:19, 27:21)

Spotkanie z  KŚ AZS Katowice odbyło się na trudnym terenie w Katowicach, gdzie naszym zawodnikom zawsze gra się trudno, a niekorzystny bilans z ubiegłego sezonu 0:2, mógł niepokoić i budzić zainteresowanie jaki wynik przywiozą z Katowic cieszynianie. 

Nasza drużyna myśląc o walce z najlepszymi, nie może pozwalać sobie na porażki dlatego z pełną determinacją zagrała na niegościnnym katowickim parkiecie. Mecz zapowiadał się dobrze - wynik otworzył kapitan zespołu Leszek Siwy, celnym rzutem za dwa punkty, a dalsza konsekwentna gra zapewniła zwycięstwo w tej kwarcie 21:10.

Druga kwarta to również dominacja drużyny z Cieszyna, o czym świadczy powiększenie przewagi do 17 punktów. Często przełomową kwartą w cieszyńskim zespole jest trzecia kwarta, tym razem Cieszyn utrzymał przewagę i na czwartą kwartę schodził prowadząc 19 punktami 70:51. Wydawało się, że bezpieczna przewaga zostanie utrzymana w czwartej kwarcie i zespół z Cieszyna spokojnie dowiezie zwycięstwo do ostatniego gwizdka sędziego.

AZS Katowice jest zespołem, który nie poddaje się łatwo i nie pozwolił naszym zawodnikom na spokojną grę w IV kwarcie. Zespół z Katowic zacieśnił obronę na całym boisku i wprowadził tym samy niepewność w rozgrywanie akcji w zespole Cieszyna, zbliżając się w ostatnich minutach meczu niebezpiecznie na 5 punktów. Bardzo dobrą zmianę w trudnej sytuacji dla naszego zespołu dał Piotr Szafarczyk, który w ostatnich minutach zdobył 10, bardzo ważnych punktów, dzięki którym MOSiR Cieszyn mógł wywieźć z Katowic 2. cenne punkty, wygrywając ostatecznie 91:78.

To drugie zwycięstwo z rzędu, miejmy nadzieję, że ta passa będzie trwała dłużej, a o tym czy tak będzie możemy się przekonać już w najbliższą sobotę 5 listopada, kiedy to nasz zespół będzie podejmował lidera tabeli zespół Pogoni Ruda Śląska. Zapraszamy serdecznie do Hali Sportowej MOSiR Cieszyn, w najbliższą sobotę 5 listopada
o godzinie 17:00. Zapraszamy!  

Mateusz Tomica – 14 punktów
Michał Kaźmierczak – 13 punktów
Bartosz Kałuża – 3 punkty
Adam Hajduk – 12 punktów
Piotr Szafarczyk – 25 punktów
Przemysław Rączka – 7 punktów
Leszek Siwy – 11 punktów
Wojciech Ficek – 6 punktów


KS MOSiR Cieszyn - Pogoń Ruda Śląska 
Miejsce: Hala MOSiR, al. Jana Łyska 21
Godzina: 17:00
  Wstęp bezpłatny!  

źródło: mat.pras/ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: