Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zakończenie sezonu - Ustroń

W miniony piątek (28.10.2011) trzydziestoosobowa grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Michejdy w Ustroniu pod opieką Krystyny Foltyn i Anny Depty przybyła do cieszyńskiego grodu, by rozpocząć tu przygodę z przyrodą.

Uczniowie swoją lekcję przyrody rozpoczęli od wycieczki. 

- W pogodne i ciepłe piątkowe popołudnie spotkaliśmy się na Placu Wolności w Cieszynie, by następnie udać się w rejon Domu Dziecka, gdzie rozpoczęła się nasza podróż. Uczniowie poznali buk pospolity, odmianę purpurową oraz egzotyczną iglicznię trójcierniową – informuje portal ox.pl Jan Machała przewodniczący KOP PTTK Beskid Śląski w Cieszynie - W samym rezerwacie „Lasek Miejski nad Puńcówką” uczniowie zostali zapoznani z występującym w nim drzewostanem i roślinnością. 

Przewodniczący Komisji Ochrony Przyrody PTTK Beskid Śląski w Cieszynie, zapoznał młodzież również z historią pomnika księcia cieszyńskiego Mieszka I. - Poznawaliśmy pomniki przyrody w „Parku Pod Wałka” oraz urządzenia hydrotechniczne występujące na rzekach: Młynówce, Puńcówce i Olzie . W drugim z rezerwatów „Lasek Miejski nad  Olzą” mogliśmy zobaczyć zanikające już ostanie rośliny jesienne. Z trzeciego Jazzu na rzece Olzie przeszliśmy ścieżką edukacyjno-przyrodniczą wśród grupy 11 drzew stanowiących pomnik przyrody, by ponownie znaleźć się w "Parku Pod  Wałką", gdzie poznaliśmy historię pomnika - miejsca pamięci narodowej  - wspomina Jan Machała. 

A na zakończenie oczywiście przyszła pora na konkurs przyrodniczy. Jego laureatką została Julia Heczko, pokonując Marlenę Janik, Kamilę Kiecoń, Julię Sikorę, Patrycję Lapczyk i  Dajanę Goryczkę.   

- Uczestnicy konkursu otrzymali materiały promocyjne ufundowane przez cieszyński Euregion, a wszyscy pozostali uczniowie foldery przyrodnicze przygotowane przez Wydział Promocji UM w Cieszynie.  Za zwiedzane obiekty mogliśmy dopisać sobie po 30 pkt. do zdobywanej odznaki Turysta Przyrodnik PTTK – dodaje Przewodniczący Komisji Ochrony Przyrody PTTK Beskid Śląski w Cieszynie.

 
BsK
źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: