Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Walczyli o życie rannego

W piątek (23 lipca) w Petrowicach koło Zebrzydowic ratownicy walczyli o życie rannego mężczyzny. W serwisie samochodowym doszło do nieszczęśliwego wypadku- prąd o napięciu 380 V poraził 38- letniego pracownika firmy.

Centrum ratownictwa informację o wypadku otrzymało o godzinie 10:00, sześć minut później ratownicy byli już na miejscu przy poszkodowanym. Na pomoc przyleciał także śmigłowiec medyczny Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Ostrawy. Porażony mężczyzna nie dawał oznak życia. Świadkowie, którzy byli na miejscu w chwili gdy doszło do wypadku natychmiast rozpoczęli jego reanimację. Po przybyciu karetki, pacjenta przejęła załoga pogotowia i to ona kontynuowała resuscytację – Ofiarę porażenia prądem podłączono do aparatury. Jak się okazało w trakcie reanimacji musiano użyć kilkukrotnie defibrylatora. Po 45 minutach walki o życie, udało się u poszkodowanego przywrócić akcję serca. Ostatecznie defibrylatora użyto aż 7 razy! – relacjonuje rzecznik prasowy morawsko – śląskich ratowników Lukáš Humpl.

Załoga helikoptera zapewniła szybki transport rannego do szpitala w Ostrawie. Stan pacjenta lekarze określają jako bardzo ciężki.

Także w Zebrzydowicach w tym samym dniu wieczorem doszło do wypadku, 39-letnia kobieta zginęła na miejscu czytaj>>>

[PL]
 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: