Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wahadło do Wisły!

Zakończono prace przygotowawcze. Wkrótce pełną parą ruszy przebudowa drogi nr 941 w Wiśle. Dla kierowców oznacza to poważne utrudnienia.

Uruchomiona została strona internetowa, na której na bieżąco zamieszczane będą informację o utrudnieniach i postępie prac: ZOBACZ

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach informuje, że od czwartku (04.04.2019) ruch wahadłowy wprowadzony zostanie na odcinku o długości ponad 300 metrów między pierwszym przejazdem kolejowym od strony Ustronia. Początek 300 m za przejazdem kolejowym w rejonie stacji Wisła Obłaziec. Koniec utrudnień nastąpi 550 metrów przed przejazdem.

Kolejny odcinek z wahadłem będzie miał początek przy  posesji nr 31 na ul. Ustrońskiej do oczyszczalni ścieków. Następne zwężenie zaplanowano od posesji nr 79 do nr 70 na ulicy Ustrońskiej.

Droga od miejsca, gdzie kończy się obwodnica Ustronia, do ronda na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką 942, zostanie rozebrana i wybudowana od nowa. W ramach prac przebudowana zostanie jezdnia główna, powstaną nowe chodniki, ścieżki rowerowe, a także przebudowane zjazdy do posesji. Zaplanowano także przebudowę przejazdów kolejowych i towarzyszącej im infrastruktury. Przebudowane będą dwa mosty i konstrukcje oporowe.

Koszt inwestycji to prawie 100 mln złotych. Inwestycja w Wiśle nie jest współfinansowana z funduszy unijnych. 10 lat temu  droga 941 została całkowicie przebudowana na odcinku od Wisły Głębiec do przełęczy Kubalonka. W kolejnych latach wykonano tzw. średnie remonty drogi 941 za Kubalonką.


anszaf

źródło: ox.pl
dodał: ES

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-04-02 20:38:00
wiesław60: No nareszcie , coś się dzieje ,trochę pocierpimy a potem będzie super .
2019-04-03 06:23:04
doler: Na dobra sprawę remont za dużo nie wniesie. Tu przydaly by sie 2 pasy w jednym kierunku a tak gruntowna kosmetyka. No albo zbudowac parking przed wisla i szynobus co 15 min.
2019-04-03 07:18:02
Halos: doler: To nie kosmetyka tylko gruntowna przebudowa drogi. Jasne , ze dwa pasy w każdym kierunku by były zbawieniem, ale to nie wykonalne. Musiałbyś wyburzyć większość domów znajdujących się przy tej drodze, a to jest niemożliwe. Wartość odszkodowań przekroczyła by wartość tej drogi podejrzewam.
2019-06-20 13:40:35
kastoripollux: Remont tej drogi to pozoracja. Niszczą dobrą podbudowę, która ma ze sto lat. Chodzi o to aby ktoś wyszabrował porządną granitową kostkę, która jest pod warstwami asfaltu. Tak samo było przy remoncie na Kubalonkę. Co te prace dają oprócz kilkuletnich masakrycznych korków? Nic!!! Jeśli nie będzie dodatkowych pasów, pasów do zjazdów i włączania się do ruchu to są tylko pozorowane ruchy. Położą nowy asfalt, który wytrzyma krócej, bo rujnują porządną podbudowę. Efekt będzie taki, że stracą turystów, bo co to za przyjemność w takich warunkach dojeżdżać do Wisły?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: