Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Coś ciekawego dla dorosłych i dla dzieci (3)

Do naszego kolejnego odcinka poświęconego książkom dla dorosłych i dla dzieci tytuły zostały wybrane i zaproponowane przez cieszyńską Bibliotekę Miejską przy ul. Głębokiej. Za pomoc serdecznie dziękujemy. Tym razem dwa tytuły dla dorosłych czytelników oraz po jednym dla starszych i tych najmłodszych.

"Kod 93" autorstwa Oliviera Norek
Tajemniczy Kod 93 vs policja kryminalna. Fala brutalnych zbrodni pochłania paryskie przedmieścia. Kiedy patrzył na zmasakrowane ciało dziewczyny oświetlone w kostnicy światłem jarzeniówek, przypomniał sobie wyraźnie tamto zdarzenie. Ciało o numerze 11-1237 wyciągnięte z jednej ze stu czterdziestu pięciu szuflad chłodniczych. Rozpoznał ją, ale nic nie powiedział. Wracając do domu, bał się, że zwymiotuje na skórzane siedzenia taksówki.
Kod 93 to mroczny kryminał osadzony w realiach pracy policjantów podparyskiego departamentu śledczego Seine-Saint-Denis. Przerażająco autentyczne opisy zabójstw oraz bezkompromisowy zespół policjantów próbujących iść na przekór systemowi to wyjątkowo mocna mieszanka. Czarny humor i ironia są tutaj sposobem na przetrwanie.
Olivier Norek jest prawdziwym policjantem, a miasto jest prawdziwym piekłem. Czym w takim razie jest Kod 93?

"Osiem białych nocy" – autor André Aciman
Kolejna książka autora świetnie przyjętej w Polsce powieści „Tamte dni, tamte noce”, na podstawie której powstał film nagrodzony Oscarem!
Mężczyzna przed trzydziestką udaje się na przyjęcie bożonarodzeniowe na Manhattanie. Poznaje tam kobietę imieniem Clara. W ciągu następnego tygodnia oboje spotykają się co wieczór w tym samym kinie. Mężczyzna jest zauroczony, ale ostrożny, nie chce wykonać pochopnego ruchu. Napięcie między dwojgiem stopniowo rośnie, towarzyszą mu niepewność, nadzieja i brak zaufania. Rozbudzone emocje kumulują się w ostatnią noc starego roku. Czy wraz z nim odejdą w przeszłość wszelkie wątpliwości? Napisane pięknym językiem, szczegółowe i momentami bolesne studium oczekiwań i nadziei, z jakimi zmaga się każdy człowiek, gdy rozpoczyna nowy związek.

Książka dla dzieci z gatunku fantastyki "Tajemnicza moneta" autorstwa Jennifer Bell.
Kiedy babcia zostaje przewieziona do szpitala, jej wnuki, Ivy Sparrow i jej irytujący starszy brat Seb nawet nie przeczuwają, co ich czeka. Po powrocie ze szpitala zastają splądrowany dom – a tajemnicze pióro pisze złowieszczą wiadomość na ścianie w kuchni. Na scenę wkracza osobliwy policjant, zdeterminowany, by chwytać złoczyńców... za pomocą szczotki toaletowej. Ivy i Seb uciekają – tylko po to, by znaleźć się w zupełnie niecodziennym świecie, w którym zwykłe przedmioty zyskują magiczną i niesamowitą moc. Siły zła zbliżają się szybko, a Ivy i Seb muszą dotrzeć do dna rodzinnego sekretu... zanim będzie za późno.

No i na koniec dla najmłodszej grupy czytelników "Śpij króliczku"- autor Jörg Mühle
Urocza, prosta książka, która pomoże ułożyć dziecko do snu. Jest już późno, króliczek szykuje się do snu. Trzeba mu pomóc. Klaśnij w ręce, żeby przebrać go w piżamę. Przygotuj poduszkę. Podrap króliczka w uszko, pogłaszcz po plecach. Przewróć stronę, żeby go przykryć, i daj mu buziaka na dobranoc. I pamiętaj, żeby zgasić światło! Pstryk. Serdecznie zapraszamy do odwiedzania bibliotek w naszych miastach, wypożyczania oraz czytania nie tylko tych tytułów o których piszemy ale tego co nas interesuje. A tytułów jest do wyboru naprawdę wiele.

AK

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-04-02 17:25:53
bronek91: Czy na stanie jest twórczość J.K. Rowling? Być może jasper czy krzysztof.mm są zainteresowani... Nie wnikajmy dlaczego.
2019-04-03 08:33:26
wyśmienity cwaniaczek: myślę, że biorąc pod uwagę luterański charakter miasta Cieszyn , wszystkie książki traktujące o magii, wilkołakach i innych wyimaginowanych postaciach będą dostępne... no chyba ,że cieszyński FARORZ przemyci pod sutanną mini kanister z benzynom i spoli ten cały szmelc z biblioteki !!!!!!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: