Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

W zamku zacznie się o 19-tej!

Zamek Cieszyn zaprasza do nocnej wizyty. Już 25 maja (piątek) w ramach Nocy Muzeów będzie można wziąć udział w warsztatach ceramicznych, obejrzeć wystawę prezentującą najlepsze austriackie rozwiązania projektowe z ostatnich lat, a także obserwować niebo przez teleskop...

25 maja będziemy mieli okazję nadrobić kulturalne zaległości. Wtedy to w Cieszynie gościć będzie Noc Muzeów. Wydarzenie, które każdego roku nie pozwala zasnąć wielu mieszkańcom. 

Zamek Cieszyn 25 maja stanie się jednym z miejsc, które nie zasypia w Noc Muzeów. - Będziemy obserwować gwiazdy, rozpraszać mrok oryginalnymi lampami, słuchać koncertu muzyki scholi i robić czarki do herbaty na warsztatach ceramiki raku. Zaczynamy o godz. 19.00 – zachęca Beata Mońka.

Co czeka na odwiedzających Zamek Cieszyn sobotniej nocy ? Astronomowie na Wieży - czyli  obserwacja nieba przez teleskop (Wieża Piastowska, godzina 19.00),  Co? Z czego? Do czego? - mini konkurs z nagrodami dla dzieci (Informacja Turystyczna Zamku Cieszyn, godzina 19.00), Austrian Design Spirit. Twórcze podejście i ekonomiczne aspekty - wystawa prezentująca najlepsze austriackie rozwiązania projektowe z ostatnich lat (Oranżeria, godzina 19.00). Od godz. 19.00-23.00 odbywać będą się warsztaty ceramiczne w technice raku (tworzenie ceramicznych naczyń wypalanych w "żywym" ogniu). Miejscem spotkania będzie zamkowy dziedziniec. A o 20.00 w Rotundzie św. Mikołaja zabrzmi koncert scholi Coram Deo ze Skoczowa. 

- Drogę do poszczególnych przystanków będą oświetlały wyjątkowe lampy polskich projektantów ((m.in. Darii Burlińskiej, Alicji Panasiewicz, Tomasza Andrzeja Rudkiewicza, Agnieszki Lasoty, Kafti Design, Pani Jurek, puff buff) oraz inne świecące obiekty, np. Lightbench proj. Sokka czy One Vas Light proj. Luisa Bocchietto – wyjaśniają organizatorzy - Można będzie złapać oddech w Herbaciarni Laja (ul. Zamkowa, 3b), gdzie od 19.00 rozpocznie się Noc Gier Planszowych przy Herbatce.  

Zakończenie planowane jest na godzinę 1.00. 

 
Cieszyńska Noc Muzeów - pisaliśmy ...


Barbara Stelmach-Kubaszczyk 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: