Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

W wodzie i na torze. Początek grudnia w Delfinie

Zima nie musi oznaczać rezygnacji z basenu- na skoczowskim ''Delfinie'' odbywa się mnóstwo zajęć dla dzieci i młodzieży, zawody w pływaniu, a także takie imprezy jak bowlingowe mikołajki, czy olimpiada Domów Opieki.

Skoczowski Ośrodek Sportu i Rekreacji zorganizował 5 grudnia, wspólnie ze Szkołą Specjalną ze Skoczowa oraz Chrześcijańską Służbą Charytatywną, bowlingową imprezę pod nazwą „Mikołajki na Kręgielni”. W imieniu Dyrektora SOSiR Zbigniewa Gila – wszystkich zawodników oraz opiekunów przywitał menadżer sportu SOSiR Jan Szczypka. Przywitano również współorganizatorów: Panią Dorotę Michałowską – Dyrektor ZSS w Skoczowie oraz Pana Andrzea Cichego – kierownik filii ChSCh w Skoczowie.

Zawody zostały podzielone na dwie części. W dopołudniowej grali uczniowie ze Szkoły Specjalnej w Skoczowie. Podczas rywalizacji o jak najlepszy wynik, w której uczestniczyło 60 zawodników, wszyscy zawodnicy otrzymali zapiekanki. Posiłek został ufundowany ze zbiórki publicznej, którą prowadzili przedstawiciele ChSCh podczas maratonu Zumba pod nazwą „Wytańcz posiłek dla dziecka”. Maraton został zorganizowany w  niedzielę 20 października w Zespole Szkół nr 1 na Górnym Borze w Skoczowie. Organizatorem Maratonu był Skoczowski Ośrodek Sportu i Rekreacji, zaś współorganizatorami byli: p. Andrzej Cichy - kierownik Skoczowskiego oddziału Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) oraz instruktorki p. Anita Trąbała i Katarzyna Żabińska.

Po południu zaproszono do wspólnej zabawy dzieci z Gminy Skoczów. Podczas rywalizacji dzieci spotkały się z Mikołajem. Oczywiście Mikołaj przyjechał z bogatymi paczkami. Dodatkowo na kręgielni były „Elfy”, które malowały dzieciom buzie oraz uczyły jak wykonywać maskotki z balonów. Doskonała zabawa połaczona z elementami rywalizacji sprawiła dzieciom wielką radość i oczywiście wszystkim humory i apetyt dopisywały.

Z kolei dzień później, 6 grudnia, w ramach Olimpiady Specjalne POLSKA, Powiatowy Dom Pomocy Społecznej w Pogórzu wspólnie z Skoczowskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji,  na kręgielni w Krytej Pływalni „DELFIN” zorganizowano Mikołajkowy Turniej Bowlingowy. W turnieju uczestniczyli zawodnicy reprezentujący poszczególne Domy Opieki takie jak: „Feniks Drogomyśl”, „Pogórzanki Pogórze”, „Cieszyńskie Orły”, „Spartakus Bobrek”, „Sokół Cieszyn” oraz „Byki Skoczów”.

Zgromadzonych zawodników i opiekunów przywitał p. Krzysztof Krzyżanowski Dyrektor PDPS w Pogórzu, zaś p. Zbigniew Gil Dyrektor Skoczowskiego Ośrodka Sportu i rekreacji, życzył wszystkim zawodnikom wspaniałej zabawy i uzyskania jak najlepszych wyników. Przed rozgrywkami wszyscy zawodnicy złożyli uroczyste ślubowanie – „Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w swym wysiłku.”

Rywalizacja pomiędzy zawodnikami była bardzo emocjonująca Dla zwycięzców przygotowano medale, które zostały wręczone po Turnieju. Na zakończenie Turnieju do zawodników przyszedł Mikołaj, który wręczał wszystkim upominki. Turniej upłynął w miłej i przyjemnej atmosferze. Skoczowski Ośrodek Sportu i Rekreacji gratuluje wszystkim zawodnikom dobrych wyników i zaprasza ponownie na następny Turniej.

Następnego dnia, w sobotę 7 grudnia na Krytej Pływalni „Delfin” w  Skoczowskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Skoczowie zostały przeprowadzone zawody szkółek pływackich „Mikołajki 2013”. W imieniu Dyrektora Skoczowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji - Zbigniewa Gila, zawodników  wraz z rodzicami przywitał Jan Szczypka menedżer sportu SOSiR.  Wszystkim zawodnikom życzono uzyskania jak najlepszych wyników, a w szczególności pobicia dotychczasowych rekordów. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwał Janusz Widzik – główny sędzia zawodów wraz z zespołem sędziowskim.

Celem pływackich zawodów było doskonalenie umiejętności pływackich wśród dzieci i młodzieży, propagowania pływania jako formy spędzania wolnego czasu i aktywnego wypoczynku, a także skierowanie zainteresowania młodzieży na sport, kulturę fizyczną i rekreację oraz zachęcenie do aktywnego uczestnictwa w zajęciach nauki i doskonalenia pływania w Krytej Pływalni „DELFIN” w Skoczowie.

Pływackie zawody zostały podzielone na dwa bloki startowe. W pierwszym wystartowali najmłodsi zawodnicy z roczników od 2008 do 2004, zaś w drugim bloku zawodnicy z roczników od 2003 do 1998. Zmagania pływackie cieszyły się sporym zainteresowaniem uczestników, o czym świadczy ilość zgłoszeń. W zawodach wystartowało łącznie 238 zawodników.

Chłopcy i dziewczęta wystartowali indywidualnie według kategorii wiekowej na dystansie 25 m i 50 m w dwóch wybranych stylach: grzbietowym, klasycznym, dowolnym i delfinem. Styl zmienny na dystansie 100 m był skierowany do zaawansowanej grupy pływackiej, gdzie chłopcy i dziewczęta sprawdzali swoje możliwości pływackie.

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali okolicznościowe dyplomy i medale oraz nagrody rzeczowe. Pozostali zawodnicy otrzymali okolicznościową broszkę i słodycze.

Organizacją zawodów zajął się Skoczowski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Skoczowie, zaś instruktorzy szkółek pływackich takich jak: Human Sport. RJ&McSports, SwimSport i Milanos byli współorganizatorami. Skoczowski Ośrodek Sportu i Rekreacji, dziękuje wszystkim instruktorom za pomoc w realizacji zawodów pływackich „Mikołajki 2013”.

WYNIKI (pdf)
 

(red./mat.pras.)

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: