Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

W Strumieniu o bezpieczeństwie

W  Sali Widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Strumieniu odbyła się debata społeczna "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ. Bezpieczeństwo nasza wspólna sprawa". Mieszkańcy gminy Strumień rozmawiali o kwestiach bezpieczeństwa. Poznali także nowoczesne rozwiązania poprawiające możliwości bezpieczeństwa.  

Na spotkaniu, poza mieszkańcami, nie zabrakło przedstawicieli Urzędu Miejskiego Burmistrz Strumienia Anny Grygierek, radnych Rady Miejskiej w Strumieniu na czele z Przewodniczącym Rady Czesławem Greniem, Przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie oraz Komisariatu Policji w Strumieniu.
 
- Podczas spotkania mundurowi podsumowali wyniki osiągnięte w minionym roku i przekazali mieszkańcom wiele cennych rad w zakresie bezpieczeństwa. Co ważne w czasie wydarzenia mieszkańcy sami mogli zgłosić nurtujące ich sprawy, a także zasygnalizować istotne dla nich zagadnienia z punktu widzenia poczucia bezpieczeństwa – informuje Krzysztof Pawlik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie
 
W trakcie debaty zaprezentowane  zostały m. in. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, aplikacja Moja Komenda oraz program „Dzielnicowy bliżej nas” jako narzędzia, które ułatwiają mieszkańcom kontakt z Policją i zgłaszanie problemów.  Mieszkańcy zapoznali się również z sylwetkami dzielnicowych, którzy przedstawili swoje realizowane zadania priorytetowe.Na pytania i sugestie mieszkańców w czasie debaty odpowiadali mł. asp. Kamil Przewieźlik, mł.asp. Sebastian Marko oraz asp. szt. Grzegorz Hanzel. 
 
- Podczas wydarzenia Burmistrz Strumienia Anna Grygierek przedstawiła zatwierdzony projekt zmiany organizacji ruchu drogowego w obrębie Rynku. Już w połowie kwietnia ruszą prace związane z wprowadzeniem tej zmiany. Ich celem będzie poprawa bezpieczeństwa w centrum miasta – dodaje gmina Strumień. Na debatę zaprosiła Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie wraz z Gminą Strumień.  
 
Tego typu spotkania służą wymianie oczekiwań w zakresie współpracy policji ze społeczeństwem i pozwalają ukierunkować działania funkcjonariuszy celem poprawy stanu bezpieczeństwa. 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: