Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

W Strumieniu lampy zaświecą jaśniej i taniej

W Strumieniu już wkrótce będzie jaśniej, bezpieczniej i bardziej ekologicznie. Wszystko za sprawą podpisania przez władze gminy umowy na modernizację oświetlenia ulicznego. Już wkrótce na strumieńskich ulicach pojawią się nowe lampy, w których zastosowana zostanie bardziej wydajna energetycznie technologia LED.

W ramach inwestycji na terenie gminy wymienione zostaną stare oprawy oświetlenia ulicznego na nowe, w których zastosowana zostanie technologia LED. Oprócz tego na niektórych ulicach mają pojawić się nowe punkty świetlne - Do modernizacji wyznaczono 198 istniejących opraw oświetleniowych zlokalizowanych na terenie Gminy Strumień. Konieczna będzie także rozbudowa funkcjonującego już oświetlenia - łącznie zaplanowano dobudowę 7 dodatkowych opraw na istniejących słupach energetycznych – informują władze gminy.

Co więcej, w lampach zostaną zamontowane indywidualne sterowniki, dzięki którym będzie można ustalić czas i moc świecenia każdej z opraw. Działania te będzie można podejmować za pośrednictwem specjalnej, centralnej aplikacji, a komunikacja będzie się odbywała za pomocą łączności GPRS.

Wszystkie prace związane z wymianą i montażem dodatkowych opraw świetlnych mają zakończyć się do 31 grudnia 2020 roku. Koszt projektu to 452 022 złote, z czego wnioskowane dofinansowanie wyniesie 384 218,70 zł. Większość kosztów zostanie więc pokryta ze środków zewnętrznych, to jednak nie jedyna korzyść dla gminy - Dzięki modernizacji uzyskamy oszczędność energii, co pozytywnie wpłynie na budżet gminy. Podniesie się również estetyka przestrzeni publicznej – mówi Burmistrz Strumienia Anna Grygierek.

 

JŚ/ mat.pras,

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: