Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Sokół odnaleziony!

Informowaliśmy o zaginięciu sokoła raroga, który od wyklucia przebywał w Leśnym Parku Niespodzianek w Ustroniu. Dziś dotarła do nas bardzo dobra informacja – zwierzę zostało odnalezione!

Sokół zaginął na terenie Ustronia w niedzielę (28.07.2019). Chociaż zwierzę wyposażone było w nadajnik, niestety nie wysyłał on sygnału, w związku z czym problem okazał się bardzo poważny. Pracownicy Leśnego Parku Niespodzianek zaapelowali do mieszkańców regionu o pomoc w poszukiwaniach. Na szczęście dziś (01.08.2019) pojawiła się informacja, że zwierzę zostało odnalezione.

- Dziękujemy za pomoc, ptak szczęśliwie się znalazł na terenie Ustronia, nadajnik faktycznie był uszkodzony, upierzenie i ślady na ptaku wskazują na to, że miał kontakt z innym drapieżnikiem – przekazali dziś przedstawiciele Leśnego Parku Niespodzianek w Ustroniu.

Przypominamy, że sokół raróg zaginął, po tym, jak stracił kontakt wzrokowy z opiekunami za linią drzew. Możliwą przyczyną było przegonienie zwierzaka przez wrony. Po zagubieniu niestety nie mógł wrócić do domu, a zepsuty nadajnik uniemożliwił szybkie odnalezienie uciekiniera.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-08-01 20:46:52
rainman: A nie mówiłem, że się odnajdzie ;-)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: