Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

W stronę magnolii

Ktoś kiedyś powiedział „...gdyby został ogłoszony konkurs na najpiękniejszy kwiat wiosny, magnolia miałaby duże szanse na tytuł miss”, trudno się nie zgodzić z tym stwierdzeniem.

Już jutro (17 kwietnia) o godzinie 15.00 wyruszymy, jak co roku „Szlakiem Kwitnących Magnolii”. Do spaceru zachęca Muzeum Śląska Cieszyńskiego. Wydarzenie na stałe wpisało się w kulturalne kalendarium imprez w mieście. Dzięki niemu wspierana jest renowacja dzieł sztuki. - Uwielbiam magnolie, co roku czekam na moment kiedy się pojawią  – mówi Izabela Staszczyk z Cieszyna, która planuje wziąć udział w spacerze.

Spacer po miejscach w których kwitną najpiękniejsze okazy poprowadzi Mariusz Makowski. Zbiórka odbędzie się pod Kościołem Ewangelickim w Cieszynie 17.04.2011 (niedziela) o godzinie 15.00 zakończenie przewidziane jest na godzinę 16.30 (Cafe Muzeum).

Magnolie, to piękny i wdzięczny temat również dla amatorów fotografii. Muzeum Śląska Cieszyńskiego zachęca więc do uczestnictwa  w  I Konkursie Fotograficznym - „Najpiękniejsze Magnolie” - Ponieważ konkurs jest otwarty i może w nim wziąć udział każdy chętny, również ja postanowiłam  spróbować swoich sił, tym bardziej, że temat jest mi bardzo bliski – mówi Izabela Staszczyk.

Na zwycięzcę pierwszego miejsca czeka nagroda w wysokości 500,- zł , i wyróżnienia honorowe ufundowane przez głównych sponsorów akcji. Tematem jak sama nazwa wskazuje są magnolie. Uczestnik konkursu może przesłać maksymalnie trzy nie publikowane zdjęcia na adres lub złożyć je w biurze Muzeum Śląska Cieszyńskiego, ul. Regera 6, 43-400 Cieszyn, do dnia 30 maja 2011 roku.


Szlak kwitnącej magnolii:
Plac Kościelny 8
Plac Kościelny 4
ul. Sienkiewicza 6
ul. Sienkiewicza 12
ul. 3 Maja 17
ul. 3 Maja 16
ul. 3 Maja 13
ul. Miarki 2
ul. 3 Maja 10
Park Pokoju
ul. Regera 6, Café Muzeum

 

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: