Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

SP Hażlach - dzień wrażeń

Dla uczniów ze Szkoły Podstawowej w Hażlachu sobota (16 kwietnia) była dniem pełnym wrażeń. Dzieci pod opieką Jadwigi Kolondry wybrały się na wycieczkę przyrodniczą do rezerwatu przyrody „Kopce” w Cieszynie – Marklowicach.

Do wycieczki dołączyły również uczennice piątej klasy Szkoły Podstawowej w Pogwizdowie. - Mimo nieprzyjemnej początkowo pogody, nareszcie się wypogodziło i chociaż było nieco grząsko aura dopisała – podkreśla Jan Machała przewodniczący komisji ochrony przyrody PTTK Beskid Śląski w Cieszynie - Przeszliśmy ścieżką przyrodniczą „Na Kopcach” przez rezerwat nie omijając również „Dziury Ondraszkowej”. Młodzież mogla zobaczyć i poznać wiele ciekawych nowo pojawiających się gatunków roślin jak cieszynianka wiosenna - osobliwość rezerwatu, groszek wiosenny, wilczomlecz migdalolistny, ziarnoplon wiosenny, pierwiosnkę czy tez zanikające już połacie żywca gruczołowatego.

Uczestnicy wycieczki wysłuchali legendy o cieszyniance i zbójniku Ondraszku, poznali też „ubierające się” w liście drzewa: buk pospolity, grab, wiąz, lipę. - Pokonaliśmy trasę wokół użytku ekologicznego „Łaki na Kopcach”, a na zapleczu „U Józefa” najbardziej ciekawscy i ambitni młodzi przyrodnicy wzięli udział w konkursie przyrodniczym, który polegał na pytaniach dotyczących zwiedzanej trasy oraz rozpoznawaniu zdjęć z naszą bogatą florą – wyjaśnia Jan Machała.

Wszyscy otrzymali materiały promocyjne przygotowane przez cieszyński Euroregion Olza. Siedmioro uczestników postanowiło po tej wycieczce zdobywać odznakę Turysta Przyrodnik , zapisując pierwsze punkty. Całość wycieczki przygotował i poprowadził przewodniczący komisji ochrony przyrody PTTK Beskid Śląski w Cieszynie- Jan Machała.

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: