Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

W Skoczowie piszą listy dla Ukrainy

Wydarzenia na Ukrainie są czołowym światowym tematem. W sobotę i niedzielę z narodem ukraińskim będzie się można połączyć w ramach akcji pisania listów, którą organizuje Beata Branc-Gorgosz.

W sobotę i w niedzielę zapraszam w Skoczowie do popołudniowego pisania! – zaprasza Beata Branc-Gorgosz. Akcja pisania listów ma pomóc w uwolnieniu ludzi uwięzionych niewinnie przez władze Ukrainy.


Od godziny 17.00 do 20.00 zapraszam do mnie w Skoczowie. Każdy może napisać list w obronie wybranej osoby - spośród 5 wskazanych przez AI (opisy na miejscu). Wzorzec listu jest niemal gotowy. Można uzupełnić dodatkowo swoja prośbą. Napisane listy zostaną przekazane do Prezydenta, Prokuratora Generalnego, Ministra Spraw Zagranicznych i Przewodniczącej Parlamentu Ukraińskiego ds. praw obywateli. Konieczne jest pokazanie solidarności z pobitymi i uwięzionymi, wszczęcie niezależnego śledztwa w ich sprawach, zagwarantowania opieki dla poszkodowanych, wypełnienia zobowiązań w zakresie praw człowieka. Każdy, kto ma pojęcie o pisaniu może przyjść. Im więcej listów- tym większa szansa dla poszkodowanych – dodaje na swoim facebookowym profilu Beata Branc-Gorgosz.


Wszyscy chętni do pisania listów mogą się skontaktować z mieszkanką Skoczowa na Facebooku. To już nie pierwsza tego typu inicjatywa. Wcześniej zbierano odzież dla obywateli Ukrainy. Tym razem czas na pisanie listów w ramach akcji Amnesty International. Jak zapewnia skoczowianka – Papier, długopis i adresy są na miejscu
(red)
 

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: