Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Za co lubią nas turyści?

Gości z całego kraju przyciąga do naszego województwa najczęściej turystyka piesza, ''adrenalinowe'' atrakcje, zimowy krajobraz oraz folklor i tradycje. Tak wynika z ankiety ''Województwo mojego serca'', w której oddało swoje głosy ponad 11 tysięcy internautów z całej Republiki Czeskiej. Drugą edycję konkursu zorganizowało wydawnictwo ''KAM po Česku''.

Nasz region świetnie poradził sobie na przykład w kategoriach „Urlop zimowy” plasując się na drugim miejscu spośród wszystkich czeskich województw, drugie miejsce zajął również w kategorii „Turystyka piesza”, w pozostałych kategoriach także nie zostawał w tyle. Trzecie miejsce zajęliśmy w grupach: „Urlop letni”, „Adrenalina” oraz „Folklor i tradycje”.

Celem konkursu jest wsparcie rodzimego ruchu turystycznego i sprawdzenie, które regiony i oferowane przez nie atrakcje cieszą się największą popularnością wśród turystów. Uczestnicy ankiety głosowali on-line na swoje ulubione regiony w siedmiu kategoriach. Oprócz mieszkańców Republiki Czeskiej głosy oddali również turyści ze Słowacji, Polski, a nawet z Grecji. Najmłodszy uczestnik ankiety miał 9 lat, a najstarszy – 89.

Głos Ludu - Gazeta Polaków w Republice Czeskiej

źródło: Głos Ludu
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: