Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

W planach: II Festiwal Historii Słowiańskiej Śląska Cieszyńskiego

W lipcu 2021 roku na wzgórzu zamkowym odbędzie II Festiwal Historii Słowiańskiej Śląska Cieszyńskiego. Organizatorzy zaznaczają – festiwal dojdzie do skutku niezależnie od obostrzeń.

W lipcu 2019 roku cieszyńskie wzgórze zamkowe zaroiło się ludzi we wczesnośredniowiecznych strojach. Wszystko za sprawą I Festiwalu Historii Słowiańskiej Śląska Cieszyńskiego, który przyciągnął wielu entuzjastów historii, rekonstrukcji historycznych i oczywiście folkmetalu. Członkowie Wielkomorawskiej Grupy Rekonstrukcji Historycznych „Leszy” planowali powtórzyć ten sukces w 2020 roku, jednak pandemia pokrzyżowała ich plany. Aleksandra „Mira” Madej i Marcin „Wilkomir” Jenkner jednak się nie poddają i planują organizację II edycji festiwalu w 2021 roku – Pierwszy festiwal okazał się sukcesem, chcemy go powtórzyć. Nie możemy pozwolić sobie na kolejny rok przerwy, ponieważ ludzie zapomną tamtą genialną atmosferę. Jesteśmy na etapie dopinania szczegółów, oczywiście wiele zależy od obostrzeń. W najgorszym przypadku festiwal będzie w wersji online, jednak liczymy na to, że w lipcu, w sezonie wakacyjnym, będzie można organizować imprezy – mówili Mira i Wilk w rozmowie z portalem ox.pl.

Festiwal to połączenie rekonstrukcji historycznych z folkmetalowym koncertem. Cieszyńskie wzgórze zamkowe jest idealnym miejscem, ponieważ sięga do korzeni samego Cieszyna – 1000 lat temu na tym terenie istniała słowiańska osada – w ramach festiwalu planujemy oczywiście koncerty, ale również wiele innych atrakcji. Zapraszamy wszystkich miłośników rekonstrukcji historycznych, historii, folkmetalu i osoby, które nie znają tych klimatów – gwarantujemy świetną atmosferę – zaprasza GRH "Leszy"

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-03-09 11:38:18
Anthony: tylko czekać na festiwal CK austro-węgierskiej historii tej ziemi
2021-03-09 19:23:48
Oko: "Organizatorzy zaznaczają – festiwal dojdzie do skutku niezależnie od obostrzeń." To cieszy.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: