Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

ZUS: "trzynastki" w kwietniu, "czternastki" w listopadzie

Wczoraj (8.03) prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę zakładającą wypłatę dodatkowych świadczeń dla emerytów i rencistów. "Czternastki" będą dodatkiem do listopadowych emerytur i rent, a ich wysokość wyniesie 1250 zł brutto.

- Zgodnie z przepisami pełną kwotę otrzymają osoby, których świadczenie podstawowe nie przekracza 2900 zł brutto. Pozostali otrzymają czternastkę pomniejszoną zgodnie z zasadą „złotówka za złotówkę”. Na przykład jeśli ktoś pobiera emerytura w wysokości 3000 zł, czternastka będzie przysługiwać w kwocie mniejszej o 100 zł - wyjaśnia Beata Kopczyńska, regionalna rzeczniczka prasowa śląskiego ZUS.

Świadczeniobiorcy dodatkowe pieniądze otrzymają też wcześniej. - W kwietniu emeryci, renciści i inni odbiorcy świadczeń długoterminowych otrzymają trzynastą emeryturę w kwocie 1250,88 zł brutto. Świadczenie przysługuje w pełnej wysokości, bez względu na wysokość pobieranego świadczenia podstawowego - dodaje Kopczyńska.

KR/ZUS

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-03-09 11:36:12
Anthony: Polska w zapaści, budżet w ruinie, a PiS nie przerywa kampanii wyborczej za pieniądze podatników - dziadkowie się cieszą, wnuki będą płakać
2021-03-09 12:06:23
Anthony: to już wiemy, kiedy Mateuszek "Hui Wam Dam" coś obiecuje to należy się łapać za portfele
2021-03-09 13:32:09
ciotka matylda: Jacy oni są dobrzy, rozdają to co przedtem nam zabrali w formie podatków! Ciemny lud to łyknie! Emerytom,oczywiście nie wszystkim, po tysiaku. Obajtkowie po milionach i jeszcze składamy się na remont ich dworków! No ale co tam ,,oni kradną ale nam też coś kapnie! A miało być tak pięknie! Przypomnijcie sobie expoze p.Beatki Szydełko i słowa niejakiego J.K.
2021-03-09 18:01:34
koszor: Państwo staje się coraz bardziej socjalne, uzależnia zbyt dużą grupę ludzi od siebie. Niepokojący to sygnał.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: