Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

W Ogrodzonej jeżdżą po Schetynówce

Mieszkańcy Ogrodzonej cieszą się z nowej Schetynówki. Inwestycja drogowa zrealizowana dzięki wsparciu z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.

Droga „Na Zadki” w Ogrodzonej w Gminie Dębowiec wypiękniała. Teraz kierowcy mogą korzystać z nowej nawierzchni i utwardzonego pobocza. Wykonane zostały też odwodnienia oraz mijanki. Na 3 kilometrowym odcinku drogi została częściowo wymieniona podbudowa oraz położona nowa nawierzchnia asfaltowa.

Droga doczekała się też oświetlenia ulicznego. Dodatkowo wprowadzono nowe oznakowanie pionowe i poziome poprawiające organizację ruchu oraz bezpieczeństwo. – To kolejna duża inwestycja drogowa, którą zrealizowaliśmy. Była ona możliwa dzięki pozyskanej dotacji na ten cel. W wyniku wykonanych przez nas inwestycji z każdym rokiem poprawia się stan dróg w naszej gminie – mówi wójt Gminy Dębowiec, Tomasz Branny.

Środki na ten cel zostały pozyskane ze środków budżetu państwa w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych na lata 2008-2011. Całkowita kwota inwestycji to 840 334,43 zł, z czego 397 700,00 zł stanowi dotacja z budżetu Państwa.


KOD

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: