Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Dziś sadzą krokusy

Ogród Reformacji, który pielęgnuje ksiądz Jan Byrt, proboszcz parafii ewangelickiej w Szczyrku Salmopolu znów wzbogaci się o kolejne rośliny. Rosną tam już m.in. brzozy z Brzezówki, lipy z Lipowca. 11 listopada zasadzonych zostanie 500 cebulek górskich krokusów


Tak chcemy jako Ewangelicy uczcić w Szczyrku 11 listopada – argumentuje ks. Jan Byrt. – Chcemy w tym dniu w Ogrodzie Reformacji zasadzić 500 cebulek górskich krokusów. W zeszłym roku posadziliśmy 500 biało-czerwonych tulipanów, w tym roku 500 krokusów – opowiada proboszcz Parafii Ewangelickiej w Szczyrku- Salmopolu.


Krokusy to symbol-mają przypominać o Dekadzie Reformacji, której 500 lecie ewangelicy będą obchodzić w 2017 roku. –Krokusów nie udało nam się załatwić biało-czerwonych na 11 listopada, ale białe - podchodzące pod kolor czerwony. To będzie taki muszę powiedzieć, żywy wyraz solidarności z wszystkimi tymi , którzy obchodzą 11 listopada. Te nasze kwiaty złożone do naszej Polskiej Ziemi, będą nam przypominać, co roku o 11 listopada i upiększą naszą ziemię – dodaje ks. Jan.


KOD

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: