Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

W nowy rok z nowym urzędem

Ocena władz Cieszyna będzie, jeśli dojdzie do referendum. Do 21 grudnia inicjatorzy mają czas na zebranie podpisów w tej sprawie. Czy do referendum dojdzie, tego jeszcze nie wiadomo, jednak już można wziąć udział w ocenie, tyle, że pracowników magistratu.
Dobiega końca remont holu w cieszyńskim ratuszu. Jeszcze przez najbliższe dwa tygodnie będzie trzeba korzystać z alternatywnego wejścia do budynku. Końcem roku oddane do użytku mają zostać nowe pomieszczenia . Więcej o tym temacie pisaliśmy w materiale – Do ratusza drugim wejściem.
 
Remont części ratusza trwa, a równocześnie trwa zbiórka ankiet „Badających poziom satysfakcji z jakości obsługi w Urzędzie Miejskim w Cieszynie”. 15 pytań dotyczy pracy urzędników oraz tematyki spraw załatwianych w urzędzie. Ale są też pytania otwarte, w odpowiedziach możemy zawrzeć komentarz określający np. co należy zmienić, aby poprawić pracę urzędu. Możemy również odpowiedzieć, czy mieliśmy problem z dotarciem do właściwego urzędnika.
 
To ankieta, która ocenić ma pracę miejskich urzędników, jednak jak zaznacza burmistrz Cieszyna, wolałby, żeby w ankiecie zaznaczono to, co ma się zmienić. Chciałbym, aby mieszkańcy odpowiedzieli, jakie zmiany widzieliby w urzędzie. Ma to związek z prowadzoną przebudową głównego wejścia holu w przyziemiu – mówi Mieczysław Szczurek. Na nowy rok będzie nowa organizacja urzędu - dodaje burmistrz mówiąc o kończących się pracach i planach przenosin części urzędników. W holu ratusza znajdować się ma m.in. biuro obsługi mieszkańców.
 
Jak dodaje burmistrz, ma nadzieję, że mieszkańcy opiszą jakich ułatwień spodziewają się w nowej organizacji biur. Ankieta jeszcze przez kilkanaście dni będzie można oddawać. Wypełnione kartki można wrzucać do urny znajdującej się przy wejściu do ratusza.
 
Czy jeśli pojawią się negatywne opinie dotyczące samej pracy konkretnych wydziałów, burmistrz wyciągnie konsekwencje? To zbyt wcześnie ostawione pytanie, najpierw trzeba poznać wyniki ankiety – ucina Szczurek. Będą opinie zapewne pozytywne i negatywne, jednak najbardziej liczę na te konstruktywne. Liczę, że mieszkańcy wskażą słabe punkty, czy miejsca gdzie można coś poprawić. - dodaje.
 
Ankieta jest dostępna również w wersji on-line – Zobacz na ten link
 
 
Jan Bacza
 
 
Zobacz też temat: 2796 trosk Szczurka
źródło: OX.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: