Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Mistrzostwo Świata dla Shindo Cieszyn

29 listopada br. w Wałczu (woj. zachodniopomorskie) w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich ''COS'' pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego odbyły się V Mistrzostwa Świata Karate WTFSKF (World Traditional Fudokan Shotokan Karate-Do Federation) zorganizowane przez Polski Związek Karate Fudokan. Piotr Szymala, Jakub Baron oraz Przemysław Gładoch drużynowo wywalczyli złoto, Piotr Szymala indywidualnie był drugi, a brąz trafił do Karoliny Makarewicz.

Znakomitymi sukcesami mogą pochwalić się zawodnicy cieszyńskiego Klubu Sportowego Shindo. Podczas Mistrzostw Świata Karate trójka z nich - Piotr Szymala, Jakub Baron oraz Przemysław Gładoch, występując drużynowo, osiągnęła najwyższy stopień podium: - Ciężka praca, poświęcenie, wysiłek do granicy wyczerpania, tak wyglądały przez ostatnie dwa miesiące treningi czterech naszych zawodników powołanych do Kadry Narodowej na zbliżające się Mistrzostwa Świata - komentuje zawodnik i jednocześnie prezes Klubu.

W tej samej kategorii, lecz indywidualnie, Piotr Szymala zdobył srebrny krążek, do złota zabrakło mu zaledwie dwie dziesiąte: - Świetnie również spisała się nasza zawodniczka Karolina Makarewicz, która w konkurencji Kata indywidualne U-21 wywalczyła brązowy medal; natomiast na półfinale zakończył swój indywidualny udział Jakub Baron - mówi Szymala.

To nie pierwszy i zapewne nie ostatni sukces cieszyńskiego klubu karate, na początku listopada br. do kadry narodowej została powołana Klaudia Szymańska,a w ciągu ostatnich kilku lat już 9 zawodników, z tego klubu przywoziło i przywozi medale z najważniejszych startów Kadry Narodowej.

(red.)

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: