Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

W niedzielę pośpimy dłużej

Z soboty na niedzielę pośpimy dłużej. Ta wiadomość ucieszy z pewnością wszystkich śpiochów i sympatyków dobrej zabawy. Dzięki zmianie czasu z letniego na zimowy zyskamy dodatkową godzinę.

 

W nieco gorszej sytuacji będą osoby, którym właśnie wtedy przypada nocna zmiana oraz podróżni, którzy będą musieli uzbroić się w cierpliwość.  30 października 2011 roku pociągi spółki PKP Intercity o godzinie trzeciej w nocy zatrzymają się na najbliżej stacji, gdzie będą czekać godzinę, by ruszyć w dalszą drogę zgodnie z obowiązującym rozkładem jazdy.  

Zmiana z czasu letniego na zimowy nastąpi 30 października 2011 r. (w nocy z soboty na niedzielę). Nowy czas będzie obowiązywał do ostatniej niedzieli marca 2012 r., kiedy znów przestawimy zegarki, tym razem w drugą stronę. 

Zmiana czasu odbywa się dwa razy w roku. Wskazówki zegarków przesuwamy - w każdą ostatnią niedzielę marca - o godzinę do przodu (z godziny 2 na 3) i w każdą ostatnią niedzielę października - o godzinę do tyłu. Aby zminimalizować ryzyko negatywnych następstw nagłego przesunięcia czasu zmiana dokonuję się zawsze w czasie weekendu, w nocy z soboty na niedzielę. Celem jest efektywniejsze wykorzystanie światła dziennego i związana z tym oszczędność energii. 

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: