Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

W niedzielę ostatni koncert kolędowy Zespołu ''Istebna''

Po raz ostatni będzie można posłuchać w tym roku koncertu kolędowego w wykonaniu Zespołu Regionalnego „Istebna”. Parafia św. Jerzego  w Puńcowie oraz Zespół Regionalny „Istebna” zapraszają w niedzielę 30 stycznia o godzinie 16:00 na koncert kolęd i góralskich pastorałek.

Zespół z Istebnej, obchodzący w tym roku jubileusz 110-lecia istnienia, cały styczeń koncertuje z repertuarem kolędowym. - Od początku roku daliśmy 10 koncertów kolędowych. Koncert w Puńcowie będzie naszym ostatnim, a zarazem jedynym, gdzie zaprezentujemy się mieszkańcom Śląska Cieszyńskiego w pełnym składzie. Wcześniej bowiem koncertowaliśmy w Warszawie i na Górnym Śląsku. Wszystkich miłośników góralskich pastorałek serdecznie zapraszamy! – zachęca do udziału Tadeusz Papierzyński, kierownik zespołu.

Po koncercie będzie można nabyć płyty CD z pastorałkami, a także jubileuszowy kalendarz, na którym znalazły się fotografie członków zespołu z różnych lat. Najstarsze zdjęcie przedstawia górali z Istebnej w Wiedniu w roku 1908, na innych można zobaczyć zespół na Święcie Gór w Wiśle w roku 1937 czy wspólne zdjęcie z aktorami serialu „Czterej pancerni i pies” na zakończenie kręcenia scen wesela w Beskidzkiej Trójwsi w roku 1969, w których to zespół również wziął udział. Na jednym ze zdjęć nie zabrakło również najnowszego składu zespołu.

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: