Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

W krzywym zwierciadle


Świat wyobraźni i kolorów czeka na wszystkich, którzy zechcą zobaczyć wystawę portretów autorstwa Justyny pt. „Guziki i perły”.

Siedemnaście niezwykłych twarzy kobiet zaklętych w świat wyobraźni i kolorów prezentuje Justyna Biskup-Naumienko na wystawie „Guziki i perły”, którą można zobaczyć w galerii ARTadres przy skoczowskim Rynku. Portrety przedstawiają kobiety przedstawione w krzywym zwierciadle. - Wernisaż najnowszej wystawy otwartej w skoczowskiej galerii pełen był opowieści o świecie wyobraźni i kolorów, ale też i o najróżniejszych charakterach zobrazowanych kobiet. Autorka zdradziła, że ani jedna z namalowanych pań nie ma swego realnego odpowiednika, za to ich wizerunki często poprzez dane szczegóły przywołują na myśl konkretne osoby. Artystka podzieliła się także z gośćmi spotkania swymi doświadczeniami zdobytymi podczas prowadzenia zajęć plastycznych z dziećmi – opowiada Julia Raszka, kuratorka wystawy w skoczowskim ARTadresie.
To nie debiut artystki w Trytonowym Grodzie, jej prace można było zobaczyć też podczas II Festiwalu Filmów Przewrotnych.
 
- Wystawę malarstwa i rysunku „Guziki i perły”, przepełnioną dziecięcą stylistyką, świeżością koloru, optymizmem, ale też groteską, czy nawet karykaturą będzie można zwiedzać do 3 czerwca – dodaje Julia Raszka.

KOD


Justyna Biskup-Numienko

     Jest absolwentką Liceum Plastycznego w Częstochowie (1997 r.) oraz Wydziału Wychowania Artystycznego Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie (2002 r.). Dyplom uzyskała w pracowni litografii u prof. Grzegorza Banaszkiewicza. W 2008 r. ukończyła Podyplomowe Studia Reżyserii Teatrów Dzieci i Młodzieży w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej we Wrocławiu.
Maluje, ponieważ potrzebuje równowagi pomiędzy dwoma światami – tym wewnętrznym i zewnętrznym. Szczególnie zafascynowana jest portretem kobiecym. Plama i kolor jest jej główną forma wypowiedzi artystycznej. Portrety jej autorstwa są swoistą analizą psychologiczną postaci. Z niektórych emanuje wyszukana elegancja i wyrafinowanie sięgające granic manieryzmu, z innych zaś groteska, a nawet karykatura. Uderzające w jej twórczości jest połączenie pewnego rodzaju archaiczności i naiwności z nowoczesnością. Artystka często ledwie zauważalną, ale ostrą kreską obejmuje wybrane elementy dzieła, przez co ukazuje istotę ruchu i akcentując pewne szczegóły obrazu pozwala mu żyć.
Obrazy artystki to dokumentacja jej często bardzo intymnych przeżyć. Z uwagi na temat, formę i zawarty ładunek emocjonalny prace jej łączone są często z twórczością Amadeo Modiglianiego.Wystawy indywidualne:
2000 r. – El duende – Kraków
2001 r. – Bez Tynku – Częstochowa
2002 r. – Rue de Foche – Częstochowa
2004 r. – Klimaty – Częstochowa
               Gminny Ośrodek Kultury – Olsztyn
               Galeria WannaLook- Warszawa
               Synkret – Galeria – Warszawa
2005 r. – Miejski Dom Kultury – Kłobuck
               Fundacja Dla Śląska, Galeria Dekadencja – Katowice
2007 r. – Miejska Galeria Sztuki Galeria Promocji Młodych 
               Antresola – Częstochowa
2008 r. – Teatr Elektryczny, II Festiwal Filmów Przewrotnych –
               Skoczów

Wystawy zbiorowe:
2000 r. – Nowohuckie Centrum Kultury - Nowa Huta
2002 r. – Dyplom 2002 Bez Tynku – Częstochowa
            -  Wspólna wystawa prac studentów i pedagogów pracowni 
               graficznych Wrocław, Częstochowa – Częstochowa
2003 r. – XX Jubileuszowa Wystawa SŚT – Częstochowa
2004 r. – 3 Pracownie – wystawa grafiki – Katowice
2005 r. – Ogród Sztuk – Rue de De Foche - Częstochowa


ZOBACZ FOTOREPORTAŻ FOT. PIOTR IWACZ

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: