Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

W kajaku tylko na trzeźwo!

Wysoka grzywna i odholowanie jednostki pływającej na koszt właściciela- to kary, z którymi muszą liczyć się amatorzy pływania po piwku czy kilku głębszych. Nowe przepisy weszły w życie.

Nie tylko pływający łodziami motorowymi i pojazdami mechanicznymi, ale i korzystający z kajaków, żaglówek czy łódek bez silnika muszą uważać na promile: - Zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami, jeżeli osoba kierująca na wodzie urządzeniem niemechanicznym (kajakiem, łódką, żaglówką, itp.) przekroczy dopuszczalny limit 0,2 promila alkoholu w organizmie, podlega karze grzywny. Taka sama sankcja grozi osobie, która prowadzi tego typu pojazd po użyciu środka działającego podobnie do alkoholu lub środka odurzającego – informuje biuro prasowe Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

- Po zmianie przepisów nie tylko więc sternicy łodzi motorowych, ale również osoby pływające kajakiem lub rowerem wodnym muszą liczyć się z prawnymi konsekwencjami. Jeżeli nie ma innej możliwości zabezpieczenia jednostki pływającej, ustawa przewiduje jej odholowanie z obszaru wodnego, co może być dodatkowym obciążeniem finansowym – dodają policjanci.

Według meteorologów nadchodzi cieplejszy front w w najbliższy weekend powinno być bardzo ciepło. Warto zatem pamiętać o nowych przepisach, jeśli zamierzamy wypoczywać na wodzie i korzystać ze sprzętu pływającego.

vdka

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: