Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

W Jasienicy "potrafią w Internety"

III miejsce w województwie śląskim w konkursie na najbardziej cyfrową gminę Narodowego Spisu Powszechnego zajęła gmina Jasienica. Nagrodę odebrał Wójt Janusz Pierzyna.

Nagrody – dyplom i 8 sztuk laptopów wręczyła wójtowi Aurelia Hetmańska, dyrektor katowickiego oddziału Głównego Urzędu Statystycznego w Katowicach. Pozyskany sprzęt będzie przeznaczony do dalszego podnoszenia kwalifikacji cyfrowych mieszkańców gminy.

- Przypomnijmy, po zakończeniu Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 okazało się, że w województwie śląskim po Katowicach i Siemianowicach Śląskich byliśmy gminą, w której samospis został najsprawniej przeprowadzony – podkreśla Wójt Gminy , Janusz Pierzyna i zwraca uwagę, że kolejne dwa miejsca zajęły miasta – Tychy i Czeladź, a więc gmina Jasienica bezapelacyjnie wygrała wśród gmin wiejskich naszego województwa.

Warto podkreślić, że nie było to pierwsze wyróżnienie gminy Jasienica w ogólnopolskim konkursie Głównego Urzędu Statystycznego. W ub.roku gmina również otrzymała nagrodę za zaangażowanie rolników w przeprowadzonym rok wcześniej Powszechnym Spisie Rolnym 2020.

Red.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: