Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

W Goleszowie możesz podarować coś dla innych przez aplikację

Czy w Twoim domu zalegają rzeczy, które mogą przydać się innym, ale nie wiesz do kogo się zgłosić? Gmina Goleszów uruchomiła na swoim terenie aplikacje Darczyńca. Czyńmy dobro razem. Tu można zgłosić chęć oddania rzeczy a jednostki pomocy społecznej wyłonią osoby, którym mogą przydać się nam już niepotrzebne przedmioty.

Sprawne, ale już niepotrzebne przedmioty – zabawki – sprzęt AGD i RTV nie musi już lądować na śmietniku. Te przedmioty mogą ucieszyć potrzebujących. Gmina Goleszów swoim mieszkańcom poleca aplikację Darczyńca.

Mieszkańcy, przy współpracy z jednostkami pomocy społecznej, mogą nieodpłatnie oddać sprawne przedmioty m.in. sprzęt RTV, meble, zabawki, odzież, książki. Dzięki temu mniej wciąż jeszcze sprawnych przedmiotów trafi na wysypisko śmieci, a ośrodki pomocy najuboższym zyskają możliwość ich wsparcia.

Zachęcam wszystkich do korzystania z aplikacji, a przede wszystkim do zwiększenia dostępności przedmiotów codziennego użytku oraz sprzętów AGD, które można przekazać dalej, nadając im tym samym drugie życie – mówi wójt Sylwia Cieślar.

Jak podkreśla wójt to rozwiązanie gmina Goleszów wprowadza jako pierwsza w powiecie cieszyńskim i jedna z niewielu gmin w Polsce. 

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-05-24 11:07:19
labraks: ,, którym mogą przydać się nam już niepotrzebne przedmioty.'' ,,Sprawne, ale już niepotrzebne przedmioty – zabawki – sprzęt AGD i RTV nie musi już lądować na śmietniku. '' Kto to pisał? Kiedy poziom pisania artykułów OX.pl osiągnie takie dno, że ktoś w końcu zrobi z tym porządek? Temat ciekawy, ale treść napisana w takim języku że odechciewa się czytania.
2022-05-24 18:47:37
Artur_z_bažin: polska język, trudna język
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: