Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

W drogę z ... pancernikiem

Pancernik do auta i w drogę! Oczywiście nie chodzi o sympatycznego skądinąd zwierzaka zamieszkującego obie Ameryki, ale o foteliki dla dzieci. Policjanci w całej Polsce przypominają o bezpiecznym przewożeniu naszych pociech podczas każdej podróży. Do akcji włączyła się również cieszyńska drogówka.

Pancernik Gustaw zachęca dzieci - i dorosłych - do zapinania pasów. Cieszyńska policja włączyła się do ogólnopolskiej kampanii „Klub Pancernika klika w fotelikach”. Policjanci ruchu drogowego prowadzą działania profilaktyczne ukierunkowane na bezpieczny przewóz dzieci w urządzeniach do tego przeznaczonych. Mundurowi podczas kontroli drogowych, aby zachęcić najmłodszych do jazdy w fotelikach i zapinania pasów, rozdają maskotki – Pancernika Gustawa.

To kolejna edycja kampanii „Klub Pancernika klika w fotelikach”. Głównym przesłaniem tej prewencyjnej kampanii jest przekonanie dzieci w wieku 4 - 12 lat i ich rodziców do prawidłowego stosowania urządzeń do przewożenia najmłodszych podczas każdej podróży. Policjanci drogówki podczas kontroli pojazdów zwracali szczególną uwagę na sposób przewożenia najmłodszych uczestników ruchu drogowego podczas jazdy samochodem. Starszy aspirant Robert Wajda podczas każdej kontroli przekonywał uczestników m.in. o tym jak ważna jest jazda w pasach bezpieczeństwa w zależności od wieku i wzrostu, w fotelikach bądź w innych urządzeniach do tego przeznaczonych. Bohaterem kampanii jest Pancernik Gustaw, którego maskotkę otrzymują prawidłowo przewożone dzieci. Podczas wczorajszej akcji funkcjonariusze rozdali dzieciom kilkadziesiąt takich sympatycznych pluszaków. Pancernik  ma przypominać zarówno dzieciom jak i rodzicom, o każdorazowym stosowaniu fotelików bezpieczeństwa i zapinaniu pasów.Policja przypomina - każde dziecko w wieku do 12 lat  i nieprzekraczające 150 cm wzrostu ma obowiązek jazdy w foteliku ochronnym lub innym urządzeniu do przewożenia dzieci odpowiadającym wadze i wzrostowi dziecka oraz właściwym warunkom technicznym.

(red.)

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: