Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Trzynasta edycja ''Bawimy się na Podgórzu''

Choć do tego wydarzenia pozostało jeszcze sporo czasu, mieszkańcy Cieszyna rozpoczęli już przygotowania do imprezy plenerowej, która od lat gości w Cieszynie.

W tym roku impreza plenerowa zorganizowana z myślą o mieszkańcach Cieszyna pod nazwą "BAWIMY SIĘ NA PODGÓRZU" odbędzie się 8 września (sobota).

Będzie to już trzynasta edycja imprezy plenerowej „Bawimy się na Podgórzu”. Podobnie, jak w poprzednich latach organizatorzy -  Komitet Organizacyjny, Rada Osiedla „Podgórze I” oraz Spółdzielnia Mieszkaniowa "Cieszynianka" zadbali o całe mnóstwo wspaniałych atrakcji. 

Co będzie się działo tego dnia? Przede wszystkim będzie dużo muzyki i tańca. Na tym jednak nie koniec...

Zabawa rozpocznie się wraz z godziną 9.00, a zakończy po północy. Imprezę otworzy  Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Młodzików o Puchar Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej „Cieszynianka” (boisko przy Szkole Podstawowej nr 3). W samo południe gry i zabawy dla dzieci poprowadzi Grupa Clownów z Dzięgielowa. Następnie zagra i zaśpiewa  Kapela Góralska „Torka”. Gośćmi plenerowej imprezy będą również „Wschodzące Gwiazdki Estrady”, czyli wyróżnieni w Cieszyńskiej Lidze Talentów 2012: Robert Weber, Anna Rozmus, Marta Szarzec, Dominika Szlauer, „Trójdźwięk”.

8 września ze „Smakami Tradycyjnego Jazzu” zapozna nas Silesia Dixieland Band z Czeskiego Cieszyna. Imprezą swoją obecnością zaszczycą również "Uznane Gwiazdki Eestrady" – laureaci konkursów piosenki i tańca w Polsce i Czechach: Sabina Broda, Natalia Bukowska, Martyna Franek, Patrycja Szymanek, Filip Czarnecki, Noemi Bocek, Paulina Trombik.

O godzinie 18.00 Perła Tyrolu „Tyrollla Band” udowodni nam, że muzyka nie zna granic. Do tańca zaprosi nas chwilę później „Inter Band” serwując stare i nowe przeboje. A kiedy zegar wybije północ rozpocznie się Fire Show, czyli dźwięk, rytm i taniec wspaniałych dziewcząt. Program poprowadzą – Joanna Brenicka i Eugeniusz Raabe. O atrakcje kulinarne zadba między innymi Koło Gospodyń Wiejskich z Mnisztwa.

- Czekam z utęsknieniem na Zabawę z Podgórzem, gulasz z dziczyzny i kwaśnicę -  śmieje się pan Zdzisław - Dzisiaj to już nawet nie zliczę ile razy tu gościłem, pamiętam jednak, że za każdym razem impreza była przednia...

- Zapraszamy 8 września do wzięcia udziału w trzynastej edycji „Bawimy się na Podgórzu" - zachęca Jan Cichy prezes SM "Cieszynianka".

 

Barbara Stelmach-Kubaszczyk
 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: