Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

W COK robili samoloty

„Zrób to sam”, czyli warsztaty modelarstwa lotniczego dla dzieci to kolejna oferta Cieszyńskiego Ośrodka Kultury Domu Narodowego skierowana do najmłodszych mieszkańców Cieszyna.

Zimą w mieście nie trzeba się nudzić, świadczyć o tym mogą uśmiechnięci i zadowoleni uczestnicy warsztatów prowadzonych przez Jerzego Pilcha - wielkiego pasjonata modelarstwa, który zajmuje się tą sztuką od dzieciństwa. - W 1964 roku zdobyłem uprawnienia instruktorskie w Centralnym Ośrodku Szkolenia Modelarstwa w Poznaniu i we Wrocławiu. Posiadam tytuł instruktora modelarstwa lotniczego i okrętowego, oraz uprawnienia sędziego modelarstwa rakietowego. Wielokrotnie sędziowałem na mistrzostwach Polski – mówi Jerzy Pilch.

Warsztaty modelarstwa lotniczego składają się z cyklu dwóch spotkań. Dzieci pod okiem instruktora zgłębiają „lotniczą” wiedzę i nierzadko w ich rękach powstaje pierwszy w ich życiu model szybowca. Do tego, by rozpocząć swoją „samolotową” przygodę nie trzeba wiele - styropian, klej, gumki tzw. recepturki, patyczki... - Nie jest to model wyczynowy, ale lecieć – leci – śmieje się pan Jerzy.

Wydawałoby się, że modelarstwo lotnicze to przede wszystkim „konik” mężczyzn, okazuje się, że wręcz przeciwnie... Kobiety radzą sobie w tej dziedzinie doskonale. - Dziewczyny są świetnymi pilotkami i instruktorkami. Ważne, żeby interesowało nas to co robimy – dodaje J. Pilch.

 

Barbara Stelmach-Kubaszczyk

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: