Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

W cieszyńskim kinie Piast trwa XXII edycja Cieszyńskich Prezentacji Filmowych

Niemal na półmetku znajduje się XXII edycja Cieszyńskich Prezentacji Filmowych. Za nami trzy filmy: Carte Blanche, Dzikie historie i Lewiatan, przed kinomaniakami z regionu jeszcze cztery znakomite projekcje.

Trwają XXII Cieszyńskie Prezentacje Filmowe. W cieszyńskim Kinie Piast cieszące się ogromna popularnością znakomite filmy – dziś wieczorem (19.45) „Whiplash”, który opowiada historię młodego perkusisty jazzowego Andrew Newmana. Chłopak marzy, by być wielkim artystą, choć nie jest pewien, czy jego marzenie kiedykolwiek się spełni. Naznaczony niepowodzeniem pisarskiej kariery ojca, Andrew za wszelką cenę pragnie dostać się do czołówki elitarnego konserwatorium, której dyryguje tegoroczny zdobywca Oscara J. K. Simmons w roli genialnego i despotycznego Terence’a Fletchera.

We wtorek, 3 marca w cieszyńskim kinie zobaczymy najlepszy – zdaniem Amerykanskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej – film roku, czyli Birdmana. Michael Keaton gra tu podstarzałego aktora, niegdyś filmowego superbohatera, który chce wystawić na Broadwayu sztukę. Nic nie idzie jednak tak, jak planował. Film zdobył aż 4 Oscary – za najlepszy film, reżyserię, scenariusz i zdjęcia.

 

Zobacz trailer „Birdmana”

 

W środę, 4 marca na miłośników X Muzy czekają dalsze emocje – na ekranie cieszyńskiego Piasta wyświetlany będzie amerykańska komedia z 2014 roku „Mów mi Vincent” z fantastyczną rolą Billa Murraya, znanego z filmów takich jak „Pogromcy duchów”, „Między słowami” czy „Broken Flowers”. W filmie, który zobaczymy w środę w Cieszynie, Murray wciela się w postać gburowatego mizantropa, który pod pozorem bezduszności i zgryźliwości ukrywa swoje prawdziwe oblicze – człowieka zranionego, troskliwego i wrażliwego.

XXII Cieszyńskie Prezentacje Filmowe zamknie w czwartek, 5 marca br. klasyczne dzieło w reżyserii Nicholas Raya z niezapomnianą, kultową rolą Jamesa Deana – Buntownik bez powodu. Film stał się głosem pokolenia młodych Amerykanów, którzy nie wierzyli w obecny w kinie lat 50 mit „American Dream”, którzy buntowali się przeciw normom narzuconym przez rodziców, nauczycieli i innym rzekomych autorytetów.

vdka

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: