W Cieszynie powstał drugi Klub Seniora

W czwartek (19.04) na terenie siedziby SM Cieszynianka przy ulicy Hajduka odbyło się kolejne spotkanie drugiego Klubu Seniora, działającego w Cieszynie. Klub Seniora rozpoczął swoją działalność w lutym bieżącego roku, aktualnie na spotkania przychodzi regularnie kilkunastu, bądź więcej seniorów. Spotkania odbywają się w każdy czwartek od godziny 9 do 12.

- Klub Seniora, w ramach którego spotkania aktualnie odbywają się na ulicy Hajduka, to inicjatywa Cieszyńskiej Rady Seniorów. Działalność rozpoczęliśmy w lutym tego roku i spotykamy się w każdy czwartek. Początkowo spotkania odbywały się w hotelu Gambit, jednak potrzebowaliśmy większej Sali, w związku z czym udostępniła nam ją Spółdzielnia Mieszkaniowa „Cieszynianka”. Nie działamy jednak tylko i wyłącznie dla seniorów zamieszkujących budynki SM „Cieszynianka”, zapraszamy wszystkich zainteresowanych – powiedział w rozmowie z portalem ox.pl Stanisław Chełmiński, jeden z inicjatorów działań Klubu Seniora.

Klub, który aktualnie działa na ulicy Hajduka w Cieszynie jest już drugą• tego typu inicjatywą na terenie nadolziańskiego miasta. Pierwszy działa od kilku lat przy Osiedlowym Centrum Kultury i Rekreacji, na ulicy Z. Kossak – Szatkowskiej. Jak wskazuje frekwencja, nieformalne grupy, takie jak Kluby Seniora cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem – Na spotkania uczęszcza sporo osób, a my wciąż zachęcamy nowe. Planujemy również rozpocząć cykl wykładów, które urozmaiciłyby nasze spotkania. Jeżeli obietnice zostaną dotrzymane, to po zakończeniu remontu Domu Narodowego otrzymamy tam salę, w której klub będzie działał każdego dnia od rana do wieczora, a nie tak, jak dotychczas, kilka godzin w tygodniu – uzupełnia Chełmiński.

Aktualnie w czasie spotkań Klubu seniorzy najczęściej grają w gry stolikowe. Popularne są rozgrywki karciane, a także rozmowy prowadzone przy kawie, czy herbacie – Nie mamy określonego zakresu działań, przychodzimy tutaj, żeby się spotkać. Gramy w gry, rozmawiamy, panie czasami przynoszą druty, czy szydełka – wskazują założyciele Klubu. Jednocześnie dzięki spotkaniom promowane są niektóre idee Cieszyńskiej Rady Seniorów, takie jak Karta Seniora, czy też udział w cieszyńskich Seniorialiach.

 

źródło: ox.pl
dodał: JS

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją