Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

W Cieszynie mają "Książkę na wynos"

Dla wszystkich osób, które zastanawiały się, jak przeżyć kolejne ograniczenia bez dostępu do książek, mamy bardzo dobre wiadomości. Biblioteka Miejska w Cieszynie uruchomiła akcję „książka na wynos”. Na czym to polega i w jaki sposób można wypożyczyć książki w czasie, kiedy biblioteki mają pozostać zamknięte?

Biblioteki w powiecie cieszyńskim na podjęcie decyzji o zamknięciu placówek czekały praktycznie aż do samego końca, czyli do momentu kiedy zostało wydane stosowne rozporządzenie. Niestety, niekorzystne dla miłośników literatury. Bibliotekarze jednak nie odpuszczają i nie chcą pozwolić, żeby mieszkańcy pozostali w czasie izolacji społecznej bez dostępu do książek.

Z ciekawą inicjatywą wystąpiła Biblioteka Miejska w Cieszynie, która uruchomiła akcję „książka dla wynos”. Placówka dalej pozostaje zamknięta, nie wejdziemy do środka i nie przejrzymy egzemplarzy, wyłożonych na półkach. Możemy jednak zadzwonić do placówki - Trzeba zwyczajnie zadzwonić do Oddziału dla dzieci lub Wypożyczalni dla dorosłych albo filii, zamówić książki, wybrane z katalogu lub poprosić o wybranie książek dla siebie. Bibliotekarki znają gusta Czytelników, a z systemu bibliotecznego wiemy, które już czytali, by nie wypożyczyć tych, które już mieli. Wydajemy książki na zewnątrz – wyjaśnia Izabela Kula, Dyrektor Biblioteki Miejskiej w Cieszynie.

Inicjatywa to kompromis, pomiędzy obostrzeniami, a potrzebami czytelników. Jak wielokrotnie powtarzali bibliotekarze z Cieszyna „książki są lekarstwem dla duszy”, nie można więc zostawić mieszkańców miasta bez nich, zwłaszcza w czasie pandemii.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-11-12 10:09:54
jasper: Tak drodzy czytelnicy, mozecie sie dowiedziec o kolejnym „krysztale“ w KK i ulubienciu PiS. Jak czytamy -„ W cyklu tekstów przedstawimy opowieść o nietykalnym księdzu dyrektorze Dymerze, nazywanym w jego mieście „szczecińskim Jankowskim”. Kolejny nietykalny zboczenuec w sutannie ! https://oko.press/ksiadz-andrzej-dymer-molestowal-wyrok/
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: