Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

W Cieszynie jeden Piast

Mieszkańcy Cieszyna jeszcze w ubiegłym roku emocjonowali się derbami miasta, na które musieli czekać 50 lat. Wiele wskazuje na to, że następne starcie dwóch cieszyńskich ekip nie odbędzie się w najbliższym czasie, ponieważ Towarzystwo Sportowe 1909 Piast, występujące w Okręgówce, zostało rozwiązane.

W środowisku piłkarskim coraz częściej spekulowano o przyszłości cieszyńskiego Piasta, który w ubiegłym sezonie awansował do Okręgówki i zdołał się w niej utrzymać. Wczorajsze  oświadczenie klubu rozwiązało wszelkie spekulacje – klub zostaje rozwiązany, a jego licencję przejmie LKS Strażak Dębowiec.

- Do tak drastycznych kroków zmusiła nas ciężka obecnie sytuacja ekonomiczna, znikome wsparcie władz miasta, podniesienie kosztów wynajmu obiektów, brak możliwości organizowania obozów dla grup przyjezdnych w Cieszynie, które stanowiły jedno z głównych źródeł utrzymania drużyny – czytamy w oświadczeniu TS 1909 Piast Cieszyn. Zarząd przyznaje, iż w ciężkiej sytuacji znaleźli się także sponsorzy klubu. Licencję przejął zespół z Dębowca, ale na razie nie wiadomo, w której lidze wystąpią piłkarze Strażaka – najprawdopodobniej przystąpią do A klasy, ale niewykluczony jest także start w Okręgówce.

W tym miejscu serdecznie dziękujemy wszystkim osobom związanym z klubem, które całkowicie bezinteresownie wykonywały naprawdę ciężką, często niewidoczną z zewnątrz pracę. Począwszy od organizacji meczów, stwarzaniu jak najlepszych warunków dla zawodników, prowadzeniu rozgrywek, mediów społecznościowych, stron klubowych i wiele prac bez których funkcjonowanie klubu nie byłoby możliwe. Szczególne podziękowania kierujemy także do wszystkich kibiców, za gorący doping i wspieranie drużyny - dziękują działacze TS 1909 Piast Cieszyn.

Dla fanów piłki nożnej w Cieszynie, liczącym ponad 30 tys. mieszkańców, oznacza to, że w piłce seniorskiej pozostaje CKS Piast Cieszyn, który w debiutanckim sezonie sięgnął po awans do A klasy.

 

AP

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-05-28 10:50:22
wyśmienity cwaniaczek: "qwa NAKŁADKA !!!!!! PANIE SYNDZIO CO JEST QWA, !!!!!!!! naucz się syndziować !!!!! twoja matka lepiej by sydziowała , spróbuj tu jeszcze przyjachać to ci nogi z "dupy" powyrywamy " itd itd TO WŁAŚNIE OBRAZ POLSKICH WIEJSKICH KIBOLI
2020-05-28 14:11:13
hanbes: Cwaniaczku, nie wiem na jakim boisku robisz takie zadymy. Lepiej jak młodzi nawet w C-klasach próbują rywalizować na boisku niż przy Mamrotach...
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: