Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

VII edycja konkursu "Popisz się... pisanką!"

Po raz siódmy Miejskie Centrum Kultury „Integrator” zaprasza do udziału wszystkie dzieci ze skoczowskich przedszkoli i szkół do wzięcia udziału w świątecznym konkursie „Popisz się pisanką”.

Kolejny raz Miejskie Centrum Kultury wspólnie z Portalem Śląska Cieszyńskiego OX.PL, zachęcają młodych mieszkańców Skoczowa do wykonania świątecznych pisanek. - Aby uczestniczyć w konkursie należy przynieść do głównej siedziby MCK „Integrator” (ul. Mickiewicza 9) w terminie od 1 do 5 kwietnia 2019 r. narysowaną bądź też wykonaną jakąkolwiek techniką płaską pisankę z opisem (umieszczonym na odwrocie – szczegóły w regulaminie). W tym roku innowację stanowi temat zdobienia pisanek – ludowe motywy cieszyńskie. Zwykle występują one na strojach regionalnych, trówłach, makatkach. Czas zatem ozdobić nimi wielkanocne pisanki! – informuje Julia Raszka, Dyrektor MCK „Integrator” w Skoczowie i dodaje - Celem konkursu, organizowanego przez Miejskie Centrum Kultury „Integrator” i Portal Śląska Cieszyńskiego OX.PL jest kultywowanie zwyczaju malowania pisanek oraz rozwój wrażliwości artystycznej uczestników konkursu. Przede wszystkim jednak wierzymy, że będzie to wspaniała zabawa dla uczniów.                                    

Pisanki oceniane będą poprzez głosowanie internetowe na Portalu Śląska Cieszyńskiego OX.PL od 10 do 16 kwietnia br. do godz. 17.00. Ogłoszenie wyników nastąpi 17 kwietnia 2019 r. na Portalu Śląska Cieszyńskiego OX.PL.

Regulamin konkursu świątecznego Popisz się....pisanką!

 

red.

źródło: ox.pl
dodał: ES

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: