Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

VientoMarero w Cafe Muzeum

W niedzielę (18.02) na terenie Cafe Muzeum w Cieszynie odbył się koncert czeskiego duetu o nazwie VientoMarero. Flecistka oraz gitarzysta są znani w Czechach, gdzie regularnie koncertują, jednak nie stronią również od występów w innych krajach. W Cafe Muzeum przywitali się w języku polskim, jednak swoje utwory zapowiadali już po czesku.

Koncert czeskiego duetu jest już kolejnym wydarzeniem muzycznym z cyklu „Bogdan Firla Zaprasza”, organizowanym w cieszyńskim Cafe Muzeum. Tym razem zaprezentowana została twórczość czeskiego duetu VientoMarero, czyli flet w akompaniamencie gitary. Przedstawiciele zespołu współpracują ze sobą od 2009 roku. Są wychowankami szkoły muzycznej w Bratysławie, gdzie kształcili się z zakresu muzyki kameralnej.

Twórczość VientoMarero to własne kompozycje, a także aranżacje czeskich i zagranicznych autorów muzyki czeskiej i zagranicznej. Są regularnie zapraszani, zarówno na koncerty solowe, jak i na większe festiwale. W ich repertuarze można znaleźć muzykę klasyczną oraz bardziej współczesną. Regularnie koncertują na terenie Czech, jednak mogą również pochwalić się występami na Słowacji, Litwie, w Polsce i w Niemczech. Są bardzo lubianym  zespołem, nie tylko ze względu na twórczość, ale również na charyzmę, która objawia się w kontaktach z publicznością. - Dzień dobry, bardzo się cieszymy, że zostaliśmy zaproszeni. Przepraszamy za nasz polski, jednak bardzo się staramy – to były jedyne słowa wypowiedziane łamaną polszczyzną przez występujących, utwory były już zapowiadane w ojczystym języku twórców, jednak próba nawiązania kontaktu po polsku została przez publiczność przyjęta bardzo pozytywnie, tak samo jak cała reszta koncertu.

 

źródło: ox.pl
dodał: JS

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: