Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

VI Ogólnopolskie Igrzyska dla Osób po Transplantacji i Dializowanych

20 maja otwarto VI Ogólnopolskie Igrzyska dla Osób po Transplantacji i Dializowanych, które odbywają się w Wiśle. Do niedzieli zawodnicy, biorący udział w zawodach będą rywalizować w lekkoatletyce, pływaniu, tenisie ziemnym i stołowym.

Oficjalnego otwarcia Igrzysk na stadionie Ośrodka Sportowego „Start” w Wiśle dokonał burmistrz Wisły Jan Poloczek, który objął patronat nad imprezą. – Myślę, że Wisła będzie się dla Państwa zawsze jawiła, jako miejsce gościnne. Cieszę się, że tutaj jesteście – mówił do uczestników gospodarz „Perły Beskidów” i dodał. – Już sam start w tych Igrzyskach jest dla Was sukcesem. Tutaj wyniki nie są ważne, bo wszyscy jesteście wygranymi.

Podczas uroczystości obecna była również Anna Dymna, znana aktorka i założycielka Fundacji „Mimo wszystko”, pomagającej osobom niepełnosprawnym. – Jak na Państwa patrzę to życie wydaje mi się piękniejsze. Dzięki Wam zastanawiam się nad sensem każdej chwili i to również dzięki Wam nauczyłam się każdą chwilę szanować. Jestem z Wami całym sercem – mówiła Anna Dymna. – Trzymam za Was kciuki. Bardzo dużo się od Was uczę. Często ludzi niepełnosprawnych i chorych traktuje się, jak ludzi gorszych. A ja po wielu latach przyjaźni z takimi ludźmi mogę powiedzieć, że nie tylko nie są gorsi, ale uczą nas prawdziwego sensu i wartości w życiu. Są lepsi. Wy dajecie nam siłę, pokazując, że można walczyć z chorobą i przeciwnościami losu – dodała aktorka.

Po oficjalnej części rozpoczęły się zmagania lekkoatletyczne. Zapraszamy do kibicowania zawodnikom podczas Igrzysk (pełny program imprezy dostępny jest na plakacie - TUTAJ).

 

Zobacz fotoreportaż>>>

źródło: wisla.pl /ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: